Jedynie prawda jest ciekawa


Czy w Olsztynie trwa PRL?

15.11.2013

Rzeźbiarz Jacek Adamas i dwoje uczestników jego happeningu przed biurem posła SLD Tadeusza Iwińskiego stanęli w czwartek przed sądem grodzkim w Olsztynie. Obwiniono ich o wykroczenie przeciw porządkowi publicznemu; grozi za to kara ograniczenia wolności lub grzywny.

W maju tego roku performer zawiesił czerwoną tablicę z napisem: "Komitet Wojewódzki PZPR w Olsztynie. Tow. Sekretarz Iwiński" na ścianie budynku, w którym mieści się biuro poselskie posła SLD. Tablicę odsłonił Alfred Surma, olsztyński opozycjonista szykanowany w stanie wojennym. Wydarzenie filmowała żona artysty, Katarzyna – informuje portal wPolityce.pl.

Warto wspomnieć, że całkiem niedawno w Olsztynie pochowano w policyjnej asyście honorowej komunistycznego zbrodniarza gen. Kazimierza Dudka – ostatniego szefa olsztyńskiego Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych. Skoro olsztyńska policja honoruje siepaczy komunistycznych ... to determinacja w ukaraniu za artystyczny performance staje się jasna.

W pełni solidaryzuję się z wymową happeningu. W inicjatywie uczestniczył wieloletni członek KPN Alfred Surma. Tłumaczenie olsztyńskich liderów partii postkomunistycznej o tym, że tablica ma charakter obraźliwy jest kuriozalne. Bowiem trzeba przypomnieć, że SLD (wcześniej SdRP) jest następca prawnym PZPR. Jeśli w Olsztynie SLD nie chce mieć nic wspólnego z własnym dziedzictwem to powinno zawnioskować do tow. Leszka Millera o zwrot całości majątku przejętego przez tą formację po rozwiązaniu PZPR wraz z odsetkami. „Spijanie śmietanki”  wynikającej z zagrabienia majątku partyjnego w oderwaniu do „zaszczytnych” tytułów „towarzysza” jest  wypieraniem rzeczywistości.

Jest zdumiewającym, że olsztyński sąd bada tą sprawę pochylając się nad „skomplikowanym” charakterem rzekomego uszkodzenia elewacji budynku czy braku jakiejś niby wymaganej zgody. Marnowanie pieniędzy podatników na ochronę ponad 1000 komunistycznych monumentów jest akceptowane przez prokuraturę mimo, że w większości są to samowole budowlane. W tym samym czasie artystyczny performance z Olsztyna daje powód do ataku na opozycjonistów.

W ostatnich dniach w mediach „mętnego nurtu” rozszalała się kampania na rzecz rzekomego „faszyzmu”, który ma się „odradzać” w III RP. W tym samym czasie jawni zbrodniarze komunistyczni chodzą po wolności w sytuacji, gdy czynem wspierali komunistyczny totalitaryzm. Tymczasem komunizm w latach 1917-91 kosztował życie 100 mln osób.

Stąd w jasny sposób popieram akcję Jacka Adamasa i Alfreda Surmy oraz domagam się ich uniewinnienia od stawianych im zarzutów.  Od ministra Sienkiewicza domagam się wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec wszystkich funkcjonariuszy policji, którzy doprowadzili do skierowania sprawy olsztyńskiego happeningu do rozpatrzenia przez sąd.

 

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001),

więzień polityczny PRL

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook