Jedynie prawda jest ciekawa


Czy tupolew rozbił się przez błąd kontrolerów?

04.04.2014

Prokuratura zakłada, że przyczyną katastrofy mogło być fałszywe naprowadzanie. A Lasek nadal na kursie i na ścieżce Anodiny... - pisze europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Na kursie i na ścieżce... senatorowie Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski (wicemarszałek Senatu) i Grzegorz Wojciechowski zapytali Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, jak ta sprawa wygląda w śledztwie. Czy prokuratura wyjaśnia, dlaczego kontrolerzy przekazywali załodze fałszywy komunikat.

„...jedna z przyjętych wersji śledczych określa, iż przyczyna katastrofy, bądź okolicznością mająca wpływ na jej zaistnienie, mogło być nieprawidłowe działanie służb kierowania ruchem lotniczym, w tym grupy kierowania lotami na lotnisku Smoleńsk – Północny....”- stwierdził Naczelny Prokurator Wojskowy Jerzy Artymiak w odpowiedzi na pytanie senatorów.

Artymiak napisał też, że odbyło się w Rosji kilkanaście przesłuchań kontrolerów przy udziale polskich prokuratorów i biegłych, a ponadto postępowanie kontrolerów jest objęte opiniowanie zespołu biegłych, powołanego w sierpniu 2011 roku.

Warto podkreślić – prokuratura zakłada wersję, że postępowanie kontrolerów mogło być nawet wyłączna przyczyną katastrofy. Polecam to uwadze „użytecznych idiotów”, którzy dadzą się posiekać za wersję Anodiny i Millera, że przyczyną katastrofy były błędy polskich pilotów.

A Lasek, który też odpowiadał na pytanie senatorów, twardo pozostaje na kursie i na ścieżce, wytyczonej przez raport Anodiny. Działania kontrolerów nie były przyczyną katastrofy, winna była polska załoga...

I uparcie wpycha do kokpitu generała Błasika, a pułkownik Krasnokutski w smoleńskiej wieży mu nie przeszkadza....

Janusz Wojciechowski

europoseł PiS  

[fot:Maciej Pawlicki]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook