Jedynie prawda jest ciekawa


Czy nasze państwo działa?

18.08.2012

Gdzie w sprawie Amber Gold była Komisja Nadzoru Finansowego? Gdzie był Główny Inspektor Informacji Finansowej i wywiad skarbowy podległy ministrowi finansów? - pyta gen. Zbigniew Nowek, były szef UOP i AW.

Zdaniem Nowka w sprawie Amber Gold najbardziej zastanawiające jest brak reakcji wszystkich organów, które powinny czuwać nad rynkiem finansowym. Tymczasem ani Komisja Nadzoru Finansowego, ani Główny Inspektor Informacji Finansowej i wywiad skarbowy nie zrobiły nic w sprawie piramidy finansowej, której właściciel, mimo wyroków, zasiada w kolejnych zarządach kolejnych firm.

Zdaniem generała organy te powinny natychmiast zwrócić się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o pomoc. ABW wkracza wtedy, gdy istnieje zagrożenie aferą dotyczącą mienia znacznej wartości, a tak właśnie mogło być w przypadku firmy Marcina P.

Zbigniew Nowek jest też zaskoczony tłumaczeniem sądów, które tłumaczyły się brakiem dostępu do rejestru skazanych. Cała ta sprawa, postępowanie sądów i wszystkich instytucji powołanych do kontroli skłania Nowka do pytania, czy nasze państwo w ogóle działa.

TLa/fakt.pl

[fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook