Jedynie prawda jest ciekawa


Nowak: Czurow w PKW

25.06.2012

Zróbmy wspólne wybory pod nadzorem Władimira Czurowa - ironizuje prof. Andrzej Nowak, komentując wizytę szefa Centralnej Komisji Wyborczej w polskiej PKW

Stefczyk.info: Jak się panu podoba gościnność polskiej PKW, która podejmowała niedawno Władimira Czurowa, szefa Centralnej Komisji Wyborczej Rosji, oskarżanego o sfałszowanie wyborów?

Prof. Andrzej Nowak: Mam wrażenie, że coraz częściej mamy do czynienia z przykładami polityczno – ustrojowej konwergencji rosyjsko-polskiej, pomiędzy Rzeczpospolitą Donalda Tuska, a Federacją Rosyjską Władimira Putina.

W Stanach Zjednoczonych jest obecnie dyskutowana tzw. Lista Magnickiego, na której wyliczono osoby najbardziej skompromitowane łamaniem praw człowieka i prześladowaniami opozycji w Rosji. Stany Zjednoczone chcą ich pozbawić prawa wjazdu na swój teren. Nie pamiętam, czy jest na niej pan Czurow, jednak pozostaje otwarte pytanie, czy powinniśmy koniecznie zapraszać takiego działacza putinowskiej Rosji – do siebie?

Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki tłumaczy, że przedstawiciele obcych komisji wyborczych mogą się u nas uczyć procedur demokratycznych. 

Przez cały cywilizowany świat Czurow został przedstawiony jako człowiek odpowiedzialny za kompromitujący przebieg wyborów zarówno do Dumy jak i prezydenckich w ostatnim półroczu. Mam wrażenie, że to wszystko ma coraz bardziej podkreślać, że stajemy się tacy jak Rosja.

Jak informuje "Gazeta Polska Codziennie" - konsekwencją wizyty Czurowa mają być polsko- rosyjskie konferencje dla urzędników odpowiedzialnych za wybory. To dobry pomysł?

No cóż, widzę następny krok – wspólne wybory. Zróbmy wspólne wybory pod nadzorem pana Czurowa, to będzie dowód najwyższego zaufania...

not.ansa

[Fot. PAP]

 

 

 

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook