Jedynie prawda jest ciekawa

„Człowiek, któremu o coś chodziło”

05.08.2014

Piotr Tymochowicz, kontrowersyjny ekspert ds. wizerunku, który pomógł w karierze Andrzeja Leppera, wspomina szefa Samoobrony w rocznicę jego śmierci.

„To był człowiek, który miał konkretny cel. Ale nie było nim napompowanie sobie kieszeni, czy wielka kariera dla siebie i swoich dzieci w polityce” – powiedział Tymochowicz w TVP.Info.

Zdaniem Tymochowicza, Lepper „to był człowiek, któremu o coś chodziło”. „Kiedy go poznałem, miałem kompletnie inne wyobrażenie o człowieku, którego znałem z mediów. Byłem wręcz zaszokowany tym, jak zupełnie innym człowiekiem, w sensie pozytywnym, jest Andrzej Lepper. To był przede wszystkim człowiek, któremu o coś chodziło. Miał konkretny cel. Ale nie było nim napompowanie sobie kieszeni, czy wielka kariera dla siebie i swoich dzieci w polityce. Cechowało go coś w rodzaju bardzo specyficznej chłopskiej inteligencji w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Potrafił być szczery do bólu” – opowiadał Tymochowicz.

Gość TVP Info tłumaczył, że Lepper został poddany niezwykle silnej presji. „Nawet najbardziej gruboskórny polityk nie wytrzymałby takiej sytuacji psychicznej, jakiej on był poddany. Te ciągły wyjazdy do sądu czy prokuratury na przesłuchanie. To metoda wykańczania człowieka jak w chińskiej torturze kropli wody” – dodał. Zdaje się, że Tymochowicz jest przekonany, że Lepper sam się zabił. Wiele osób do dziś ma jednak wątpliwości...

Choć do kariery, metod i sposobu działania Piotra Tymochowicza można i należy mieć wiele zastrzeżeń jego wspomnienia o Andrzeju Lepperze wydają się ciekawe, choć zapewne wiele osób co innego miałoby do powiedzenia na temat polityka Samoobrony.

TK,TVP.info
[Fot. wSieci]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook