Jedynie prawda jest ciekawa


„Człowiek, któremu o coś chodziło”

05.08.2014

Piotr Tymochowicz, kontrowersyjny ekspert ds. wizerunku, który pomógł w karierze Andrzeja Leppera, wspomina szefa Samoobrony w rocznicę jego śmierci.

„To był człowiek, który miał konkretny cel. Ale nie było nim napompowanie sobie kieszeni, czy wielka kariera dla siebie i swoich dzieci w polityce” – powiedział Tymochowicz w TVP.Info.

Zdaniem Tymochowicza, Lepper „to był człowiek, któremu o coś chodziło”. „Kiedy go poznałem, miałem kompletnie inne wyobrażenie o człowieku, którego znałem z mediów. Byłem wręcz zaszokowany tym, jak zupełnie innym człowiekiem, w sensie pozytywnym, jest Andrzej Lepper. To był przede wszystkim człowiek, któremu o coś chodziło. Miał konkretny cel. Ale nie było nim napompowanie sobie kieszeni, czy wielka kariera dla siebie i swoich dzieci w polityce. Cechowało go coś w rodzaju bardzo specyficznej chłopskiej inteligencji w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Potrafił być szczery do bólu” – opowiadał Tymochowicz.

Gość TVP Info tłumaczył, że Lepper został poddany niezwykle silnej presji. „Nawet najbardziej gruboskórny polityk nie wytrzymałby takiej sytuacji psychicznej, jakiej on był poddany. Te ciągły wyjazdy do sądu czy prokuratury na przesłuchanie. To metoda wykańczania człowieka jak w chińskiej torturze kropli wody” – dodał. Zdaje się, że Tymochowicz jest przekonany, że Lepper sam się zabił. Wiele osób do dziś ma jednak wątpliwości...

Choć do kariery, metod i sposobu działania Piotra Tymochowicza można i należy mieć wiele zastrzeżeń jego wspomnienia o Andrzeju Lepperze wydają się ciekawe, choć zapewne wiele osób co innego miałoby do powiedzenia na temat polityka Samoobrony.

TK,TVP.info
[Fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook