Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Czego boi się Arabski?

17.08.2016

Marek Pyza na łamach "wSieci" o sprawie byłego szefa kancelarii Tuska.

Tomasz Arabski w końcu pojawił się na sali rozpraw. Były szef kancelarii premiera Donalda Tuska dobrze wie, co ma na sumieniu sprzed 10 kwietnia 2010 r. Dowiódł tego krótkim wystąpieniem. Znów jednak mijał się z prawdą – wypowiedź sądową Arabskiego punktuje na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” Marek Pyza

To, co najbardziej biło z twarzy Arabskiego w czasie godzinnego pobytu w gmachu Temidy, to strach. Główny protektor od dawna jest w Brukseli. Byli koledzy z partii potracili wpływy, on sam stał się persona non grata, kojarzy się z polityczną klęską – trafnie zauważa Marek Pyza.

 

Dziennikarz obala również główną tezę oświadczenia byłego szefa KPRM: Zaprzeczanie rozdzieleniu wizyt jest charakterystyczne dla wszystkich, którzy mają z tym coś wspólnego. Ale fakty, które przypomnimy poniżej, nie pozostawiają wątpliwości, że pierwotnie planowano jedną uroczystość z udziałem obu najważniejszych polskich polityków – pisze dziennikarz „wSieci”.

 

Marek Pyza punktuje również przewinienia Arabskiego związane z przygotowaniem wizyty w Smoleńsku, o których jeszcze nie było mowy na sali sądowej:  Na osiem rozmów premierów odbytych w 2010 r. notatki z połowy minister utajnił. Dwóch kolejnych jego kancelaria nie chciała ujawnić. Po tych najważniejszych rozmowach, z 10 kwietnia, nie został żaden ślad – czytamy.

 

Przyjdzie dzień, w którym na sali sądowej padną pytania o daty, rozważane scenariusze, spotkania i treść rozmów zarówno z polskimi, jak i rosyjskimi urzędnikami. Jeśli były szef KPRM nie znajdzie w sobie odwagi, by na nie odpowiadać, sąd sam wyciągnie wnioski. Ma z czego – przewiduje dziennikarz.

 

O tym co jeszcze ukrywa Tomasz Arabski i jak mija się z prawdą czytaj w najnowszym numerze tygodnika w Sieci. Już 16 sierpnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook