Jedynie prawda jest ciekawa


Czas usłużnych polityków mija

01.10.2015

Prezydent Duda usadził Putina, teraz uciera nosa Wojewódzkiemu. Jak tu go nie lubić...

Objęcie urzędu przez Andrzeja Dudę było przez wielu przedstawiane, jako nowa jakość w polskiej polityce. I rzeczywiście, ostatni dni pokazały symbolicznie na czym polega ta zmiana. Prezydent Duda dał dowód, że głowa polskiego państwa nie musi się kłaniać tym, przed którymi establishment III RP pada na kolana...

W czasie wizyty w USA prezydent Duda usadził Władimira Putina, wystawiając go na pośmiewisko. Wszystko odbyło się na oczach kamer. Polski prezydent przy uroczystym obiedzie zajął miejsce tuż przy Baracku Obamie, sekretarzu generalnym ONZ Ban Ki Munie oraz Władimirze Putinie. Gdy prezydent Duda stuknął się kieliszkiem z sekretarzem ONZ, do polskiego prezydenta chciał wstać również Putin, licząc zdaje się również na „stuknięcie” się z nim kieliszkiem. Jednak wyszedł na głupka, czy okazało się, że prezydent Duda ostentacyjnie go zbojkotował i natychmiast usiadł. Putin wstał, by natychmiast usiąść. Rosyjski przywódca obszedł się smakiem i zrezygnował, siadając na swoim miejscu. Niby ciekawostka, ale pokazująca, że czas, gdy najważniejsi polscy urzędnicy stają na baczność przed Putinem się definitywnie skończył.

Również innemu człowiekowi, który ustawiał przez lata polskie elity prezydent Duda nie chce się kłaniać. Głowa państwa odrzuciła zaproszenie Jakuba Wojewódzkiego, prorządowego propagandysty, grającego rolę błazna. Wojewódzki chciał, by do jego programu przyszedł prezydent Duda. Program z udziałem prezydenta odbył się w czasie kampanii prezydenckiej. Bronisław Komorowski był gościem specjalnym Wojewódzkiego. Andrzej Duda jednak odmówił udziału w głupkowatym programie celebryty.

Prezydent, tak jak ja, ma własny program. Pomyślałem, że zaproszę go, żebyśmy mogli porozmawiać o własnych programach. Panie Andrzeju, zapraszam serdecznie. Pan wzywa do odbudowania wspólnoty. To jest świetne miejsce, bo trudno chyba dzisiaj znaleźć ludzi, którzy są dalej od siebie niż my” - mówił Jakub Wojewódzki. Jednak oficjalnego pisma z zaproszeniem nie było. To jednak niewiele by zmieniło, bowiem Kancelaria Prezydenta nie widzi miejsca na taką współpracę. „Występ w tego typu programie nie licuje z powagą urzędu” - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

I trudno się dziwić. Prezydent Duda prezentuje poziom, o którym Wojewódzki zapewne nie ma co śnić. Wydaje się, że Andrzej Duda może wiele zyskać, pokazując, że nie będzie się kłaniać tym, którzy od lat szarogęszą się i panoszą w Polsce. Czas usłużnych polityków mija...

ez
[Fot. PAP/Jacek Turczyk;PAP/EPA;wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook