Jedynie prawda jest ciekawa


Czas usłużnych polityków mija

01.10.2015

Prezydent Duda usadził Putina, teraz uciera nosa Wojewódzkiemu. Jak tu go nie lubić...

Objęcie urzędu przez Andrzeja Dudę było przez wielu przedstawiane, jako nowa jakość w polskiej polityce. I rzeczywiście, ostatni dni pokazały symbolicznie na czym polega ta zmiana. Prezydent Duda dał dowód, że głowa polskiego państwa nie musi się kłaniać tym, przed którymi establishment III RP pada na kolana...

W czasie wizyty w USA prezydent Duda usadził Władimira Putina, wystawiając go na pośmiewisko. Wszystko odbyło się na oczach kamer. Polski prezydent przy uroczystym obiedzie zajął miejsce tuż przy Baracku Obamie, sekretarzu generalnym ONZ Ban Ki Munie oraz Władimirze Putinie. Gdy prezydent Duda stuknął się kieliszkiem z sekretarzem ONZ, do polskiego prezydenta chciał wstać również Putin, licząc zdaje się również na „stuknięcie” się z nim kieliszkiem. Jednak wyszedł na głupka, czy okazało się, że prezydent Duda ostentacyjnie go zbojkotował i natychmiast usiadł. Putin wstał, by natychmiast usiąść. Rosyjski przywódca obszedł się smakiem i zrezygnował, siadając na swoim miejscu. Niby ciekawostka, ale pokazująca, że czas, gdy najważniejsi polscy urzędnicy stają na baczność przed Putinem się definitywnie skończył.

Również innemu człowiekowi, który ustawiał przez lata polskie elity prezydent Duda nie chce się kłaniać. Głowa państwa odrzuciła zaproszenie Jakuba Wojewódzkiego, prorządowego propagandysty, grającego rolę błazna. Wojewódzki chciał, by do jego programu przyszedł prezydent Duda. Program z udziałem prezydenta odbył się w czasie kampanii prezydenckiej. Bronisław Komorowski był gościem specjalnym Wojewódzkiego. Andrzej Duda jednak odmówił udziału w głupkowatym programie celebryty.

Prezydent, tak jak ja, ma własny program. Pomyślałem, że zaproszę go, żebyśmy mogli porozmawiać o własnych programach. Panie Andrzeju, zapraszam serdecznie. Pan wzywa do odbudowania wspólnoty. To jest świetne miejsce, bo trudno chyba dzisiaj znaleźć ludzi, którzy są dalej od siebie niż my” - mówił Jakub Wojewódzki. Jednak oficjalnego pisma z zaproszeniem nie było. To jednak niewiele by zmieniło, bowiem Kancelaria Prezydenta nie widzi miejsca na taką współpracę. „Występ w tego typu programie nie licuje z powagą urzędu” - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

I trudno się dziwić. Prezydent Duda prezentuje poziom, o którym Wojewódzki zapewne nie ma co śnić. Wydaje się, że Andrzej Duda może wiele zyskać, pokazując, że nie będzie się kłaniać tym, którzy od lat szarogęszą się i panoszą w Polsce. Czas usłużnych polityków mija...

ez
[Fot. PAP/Jacek Turczyk;PAP/EPA;wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook