Jedynie prawda jest ciekawa


Czarzasty we „wSieci”: Komorowski będzie tylko tracił

29.01.2015

„Prawdziwą feministką jest się tylko, kiedy ma się stempel Środy, Szczuki i Sierakowskiego”.

„Rozmowy z panią Ogórek prowadziliśmy od początku grudnia” - ujawnia w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” Włodzimierz Czarzasty, jeden z czołowych polityków SLD.

Zapewnia, że partia nie miała problemów ze znalezieniem kandydata na prezydenta, przejawiały się takie nazwiska jak Wenderlich, Łybacka, Miller, Olejniczak czy Szmajdzińska.

„Problem w tym, by znaleźć osobę, która dotrze do ludzi spoza elektoratu SLD. Stąd początkowa rozmowa z Ryszardem Kaliszem. Wydawało się nam, że on jest w stanie zaprosić środowiska lewicowe, które nie współpracują z SLD. Chodzi choćby o środowiska feministyczne, „Gazety Wyborczej” czy „Krytyki Politycznej’, z którymi nam trudno się dogadać. A im z nami też” - tłumaczy w rozmowie z Anną Wojciechowską.

Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi Magdaleny Ogórek, która pozytywnie mówi o kościele i jego roli w Polsce, stwierdził: „W Polsce nie można być jednocześnie feministką i katoliczką. Prawdziwą feministką jest się tylko wtedy, kiedy ma się stempel Magdaleny Środy, stemple Kazimiery Szczuki i Sławomira Sierakowskiego oraz pismo w tej sprawie ogłasza 'Gazeta Wyborcza'”.

Jego zdaniem Magdalena Ogórek wejdzie do drugiej tury: „Bronisław Komorowski będzie teraz tylko tracił, a nie zyskiwał. I dlatego może być druga tura. Z kolei jego drugi konkurent pan Andrzej Duda to po prostu totalny plastik, nie wzbudza żadnych emocji. Ma twarz bagażu zagubionego na dworcu. Nie wiadomo, o co mu chodzi. Dlatego moim zdaniem będzie miał gorszy wynik niż samo PiS w wyborach i sondażach” - mówi.

A twarz pani Ogórek? „Twarz Mona Lizy” - dodaje polityk lewicy.

Zapewnia także, że kiepski wynik SLD w wyborach samorządowych to zdecydowanie nie jest początek końca: „Tym, którzy sądzą, że będziemy się zbierać do odejścia, mówię: nie, my będziemy się zbierać, by pójść do przodu. Damy radę! Mamy jeszcze dużo sił witalnych”.

W wywiadzie dla „wSieci” Włodzimierz Czarzasty odnosi się także do kwestii odpowiedzialności Millera za kiepski wynik wyborów.

TK

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook