Jedynie prawda jest ciekawa


Czarzasty we „wSieci”: Komorowski będzie tylko tracił

29.01.2015

„Prawdziwą feministką jest się tylko, kiedy ma się stempel Środy, Szczuki i Sierakowskiego”.

„Rozmowy z panią Ogórek prowadziliśmy od początku grudnia” - ujawnia w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” Włodzimierz Czarzasty, jeden z czołowych polityków SLD.

Zapewnia, że partia nie miała problemów ze znalezieniem kandydata na prezydenta, przejawiały się takie nazwiska jak Wenderlich, Łybacka, Miller, Olejniczak czy Szmajdzińska.

„Problem w tym, by znaleźć osobę, która dotrze do ludzi spoza elektoratu SLD. Stąd początkowa rozmowa z Ryszardem Kaliszem. Wydawało się nam, że on jest w stanie zaprosić środowiska lewicowe, które nie współpracują z SLD. Chodzi choćby o środowiska feministyczne, „Gazety Wyborczej” czy „Krytyki Politycznej’, z którymi nam trudno się dogadać. A im z nami też” - tłumaczy w rozmowie z Anną Wojciechowską.

Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi Magdaleny Ogórek, która pozytywnie mówi o kościele i jego roli w Polsce, stwierdził: „W Polsce nie można być jednocześnie feministką i katoliczką. Prawdziwą feministką jest się tylko wtedy, kiedy ma się stempel Magdaleny Środy, stemple Kazimiery Szczuki i Sławomira Sierakowskiego oraz pismo w tej sprawie ogłasza 'Gazeta Wyborcza'”.

Jego zdaniem Magdalena Ogórek wejdzie do drugiej tury: „Bronisław Komorowski będzie teraz tylko tracił, a nie zyskiwał. I dlatego może być druga tura. Z kolei jego drugi konkurent pan Andrzej Duda to po prostu totalny plastik, nie wzbudza żadnych emocji. Ma twarz bagażu zagubionego na dworcu. Nie wiadomo, o co mu chodzi. Dlatego moim zdaniem będzie miał gorszy wynik niż samo PiS w wyborach i sondażach” - mówi.

A twarz pani Ogórek? „Twarz Mona Lizy” - dodaje polityk lewicy.

Zapewnia także, że kiepski wynik SLD w wyborach samorządowych to zdecydowanie nie jest początek końca: „Tym, którzy sądzą, że będziemy się zbierać do odejścia, mówię: nie, my będziemy się zbierać, by pójść do przodu. Damy radę! Mamy jeszcze dużo sił witalnych”.

W wywiadzie dla „wSieci” Włodzimierz Czarzasty odnosi się także do kwestii odpowiedzialności Millera za kiepski wynik wyborów.

TK

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook