Jedynie prawda jest ciekawa


Czarzasty we „wSieci”: Komorowski będzie tylko tracił

29.01.2015

„Prawdziwą feministką jest się tylko, kiedy ma się stempel Środy, Szczuki i Sierakowskiego”.

„Rozmowy z panią Ogórek prowadziliśmy od początku grudnia” - ujawnia w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” Włodzimierz Czarzasty, jeden z czołowych polityków SLD.

Zapewnia, że partia nie miała problemów ze znalezieniem kandydata na prezydenta, przejawiały się takie nazwiska jak Wenderlich, Łybacka, Miller, Olejniczak czy Szmajdzińska.

„Problem w tym, by znaleźć osobę, która dotrze do ludzi spoza elektoratu SLD. Stąd początkowa rozmowa z Ryszardem Kaliszem. Wydawało się nam, że on jest w stanie zaprosić środowiska lewicowe, które nie współpracują z SLD. Chodzi choćby o środowiska feministyczne, „Gazety Wyborczej” czy „Krytyki Politycznej’, z którymi nam trudno się dogadać. A im z nami też” - tłumaczy w rozmowie z Anną Wojciechowską.

Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi Magdaleny Ogórek, która pozytywnie mówi o kościele i jego roli w Polsce, stwierdził: „W Polsce nie można być jednocześnie feministką i katoliczką. Prawdziwą feministką jest się tylko wtedy, kiedy ma się stempel Magdaleny Środy, stemple Kazimiery Szczuki i Sławomira Sierakowskiego oraz pismo w tej sprawie ogłasza 'Gazeta Wyborcza'”.

Jego zdaniem Magdalena Ogórek wejdzie do drugiej tury: „Bronisław Komorowski będzie teraz tylko tracił, a nie zyskiwał. I dlatego może być druga tura. Z kolei jego drugi konkurent pan Andrzej Duda to po prostu totalny plastik, nie wzbudza żadnych emocji. Ma twarz bagażu zagubionego na dworcu. Nie wiadomo, o co mu chodzi. Dlatego moim zdaniem będzie miał gorszy wynik niż samo PiS w wyborach i sondażach” - mówi.

A twarz pani Ogórek? „Twarz Mona Lizy” - dodaje polityk lewicy.

Zapewnia także, że kiepski wynik SLD w wyborach samorządowych to zdecydowanie nie jest początek końca: „Tym, którzy sądzą, że będziemy się zbierać do odejścia, mówię: nie, my będziemy się zbierać, by pójść do przodu. Damy radę! Mamy jeszcze dużo sił witalnych”.

W wywiadzie dla „wSieci” Włodzimierz Czarzasty odnosi się także do kwestii odpowiedzialności Millera za kiepski wynik wyborów.

TK

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook