Jedynie prawda jest ciekawa

Czarzasty: Rządowa kampania to wielka ściema

07.10.2015

„Rząd przypomniał sobie, że ma województwa i zaczął jeździć. Po 8 latach? Kto w to uwierzy?”

Włodzimierz Czarzasty nie szczędził złośliwości i krytyki pod kątem rządzących. Polityk pytany o wypowiedź Ewy Kopacz dotyczącą elektrowni atomowych w Polsce wskazuje: „Słowa premier Ewy Kopacz odbieram z szacunkiem, ale one nie są dla mnie wiarygodne. Sądzę, że pani Ewa Kopacz jest w stanie powiedzieć wszystko. Nawet urazić kogoś” - mówił w TVN24.

Dodał, że Kopacz uraziła Barbarę Nowacką. „Mówiła (Ewa Kopacz – red.) choćby, żeby jej nie porównywać do pani Nowackiej. A dlaczego mamy jej nie porównywać? Czy pani Nowacka jest gorsza od niej? W czym? Czy Pan pamięta takiego polityka, który był prezydentem i mówił, że nie ma z kim przegrać? On mówił, że jego kontrkandydaci to zastępcy. On się nazywa Bronisław Komorowski. Czy on jest prezydentem? Wydaję mi się, że nie” - przypomniał Czarzasty.

Pytany o ostatnią aktywność Ewy Kopacz i rządu, który jeździ po kraju polityk lewicy wskazał, że to Polaków nie bardzo interesuje. „Pan Komorowski też się zorientował, że trzeba prowadzić kampanię wyborczą bardzo późno. A sądzi Pan, że na Polakach robi wrażenie, że rząd będzie rozdawał ulotki na jarmarku w Bydgoszczy? To wszystko jest ściema. Nagle sobie rząd przypomniał, że ma województwa i trzy miesiące przed wyborami zaczął jeździć. Po 8 latach? Kto w to uwierzy?” - pytał.

Na koniec Bogdan Rymanowski chciał się dowiedzieć, co Czarzasty jest w stanie zrobić, by znaleźć się w Sejmie. Przypomniał, że Michał Kamiński śpiewał, a Joanna Mucha zrobiła pilnik ze swoim imieniem. „Pani poseł Mucha nie może robić sobie za dużo śmiechu, bo odleci wreszcie. To są śmieszne rzeczy. Posada parlamentarzysty jest dla mnie ważna, ale nie będę robił z siebie pilnika do paznokci, żeby ją osiągnąć” - zadeklarował Czarzasty.

ez
[Fot. Stefczyk.info/TVN24]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook