Jedynie prawda jest ciekawa


Czarzasty: Elektorat SLD uwierzył w kłamstwa PO

10.08.2016

Prezydent Duda rządzi dopiero rok. Przed sobą ma jeszcze cztery i wszystko się może zdarzyć. Jeśli chodzi o notowania, to ma takie same jak każdy prezydent po roku sprawowania urzędu. Nieco wyższe niż jego wynik wyborczy. Zabawa zaczyna się po 2-3 latach - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Polityk przypomniał, że Andrzej Duda mówił, że chce być prezydentem dialogu, porozumienia i odbudowania wspólnoty Polaków. Stwierdził jednak, że to mu się nie udało.

- Po okresie transformacji nigdy nie było takiego skłócenia Polaków, jak w tej chwili - stwierdził Czarzasty.

Dodał także, że to właśnie między innymi prezydent jest za to skłócenie odpowiedzialny.

 Powiedział, że oczekuje od prezydenta, że w tematach zasadniczych powinien oceniać wypowiedzi polityków i - w razie konieczności - prostować je.

- Oczekuję, że wypowiedzi w tematach zasadniczych, które są wyjątkowo kłamliwe i przeinaczające polską historię, spotkają się z reakcją. Najpierw w cztery oczy powie delikwentom, żeby stuknęli się w głowy, a potem - jak to nie da rezultatu - powie głośno co o tym myśli - mówił przewodniczący SLD.

Odniósł się także do Grzegorza Schetyny. Stwierdził, że przez całe życie był prawicowcem. Pytanie tylko, dlaczego właśnie teraz o tym mówi.

- Ludzie zaczynają myśleć, że prawica jest modna. Schetyna za tym podąża. A przecież polityk musi mieć jakiś kręgosłup. Skoro on mówi, że jest chadecki, że jego kotwica jest głęboko na prawicy, to elektorat, który przez głupotę SLD głosował na PO, zrozumie, że popełnił błąd wierząc w kłamstwa Platformy. Kłamstwa o załatwieniu in vitro, związków partnerskich dla osób heteroseksualnych, zadbaniu o prawa kobiet czy kwestiach przerywania ciąży - powiedział.

Zapytany o relacje pomiędzy Jackiem Kurskim a Krzysztofem Czabańskim stwierdził, że "oni po prostu się strasznie nienawidzą"

- W grę wchodzą różne interesy. Jeden chce być ważny, drugi ważniejszy - stwierdził polityk.

wkt/"Super Express"

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook