Jedynie prawda jest ciekawa


Czartoryski: Zostałem ukarany odwołaniem

30.03.2012

Wygląda na to, że w moim odwołaniu z komisji kontroli państwowej chodzi o to, by sparaliżować prace komisji. Do dziś nie było żadnych uwag pod moim adresem, nie było wątpliwości. Dopiero teraz PO wpada w panikę – mówi portalowi Stefczyk.info poseł PiS Arkadiusz Czartoryski.

Stefczyk.info: Został Pan odwołany z funkcji szefa sejmowej komisji ds. kontroli państwowej. Dlaczego?

Arkadiusz Czartoryski: Uzasadnienie pani poseł Julii Pitery oraz poseł Teresy Piotrowskiej z Platformy mówi, że zostałem odwołany z powodu sposobu prowadzenia posiedzeń związanych ze sprawą koncesji dla TV Trwam. Zostałem odwołany, ponieważ dopuściłem do głosowania nad wnioskami PiS, które i tak zostały odrzucone. Drugim zarzutem było to, że dopuściłem do głosu zaproszonych gości. One twierdziły, że ponieważ transmitowano obrady, więc wszystko było show telewizyjnym. Za to muszę ponieść konsekwencję.

O kogo chodziło, kogo Pan dopuścił do głosu?

Nie wiem, być może o o. Tadeusza Rydzyka albo przedstawicieli Fundacji LuX Veritatis. Jednak ja stoję na stanowisku, że dyskusja w tej sprawie dotyczyła wolności słowa, wniosku popartego przez dwa miliony osób. W tej sytuacji nie udzielenie głosu przedstawicielom Fundacji byłoby haniebne i stałoby w sprzeczności z moim honorem. Nie mogłem postąpić inaczej.

O co w tej sprawie chodzi naprawdę?

Przedstawiciele klubu PO przyznali, że czarę goryczy przepełniło prowadzenie posiedzenia we wtorek.

Co się wtedy działo?

Komisja po raz pierwszy zajęła się raportem NIK dot. katastrofy smoleńskiej. W toku prac przedstawiciele Izby powiedzieli, że nie mogą przedstawić całości materiału, ponieważ najważniejsze wnioski i opisy najgorszych zaniedbań znajdują się w części niejawnej raportu. W związku z tym chciałem zamknąć posiedzenie i zwołać nowe, w trybie niejawnym. Sala miała zostać opuszczona przez dziennikarzy, trzeba było wyłączyć kamerę. Gdy powiedziałem o tym planie oburzyła się Julia Pitera. Wniosła o zamknięcie dyskusji i nie zajmowanie się raportem, ponieważ on jest wyczerpujący.

To brzmi niepokojąco

Wygląda na to, że w całej sprawie chodzi o to, by sparaliżować prace komisji kontroli państwowej. Ta ważna komisja od dwudziestu lat jest tradycyjnie przynależna opozycji. Ja na ukrywanie i zamiatanie pod dywan nieprawidłowości się jednak nie piszę, nie mogę się dostosować do czegoś takiego. Prowadzę prace tej komisji od czterech lat. Do dziś nie było żadnych uwag pod moim adresem, nie było wątpliwości. Dopiero teraz PO wpada w panikę.

Rozmawiał KL
[Fot. Czartoryski.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook