Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: władza sięga po argument siły

27.04.2012

Twórca portalu Antykomor.pl Robert F. stanie przed sądem. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Tryb. oskarżyła go m.in. o znieważenie prezydenta RP, a wcześniej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. - To żenująca decyzja. Polska przyjmuje wariant białorusko-ukraińsko-rosyjski - mówi portalowi Stefczyk.info europoseł Ryszard Czarnecki.

Robert F. oskarżony jest również o fałszowanie dokumentów i posługiwanie się nimi oraz o posługiwanie się cudzym dowodem osobistym. Jak poinformował Sławomir Mamrot z piotrkowskiej prokuratury, akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.

O stronie AntyKomor.pl głośno było w maju ub. roku. Wtedy do mieszkania Roberta F. weszli funkcjonariusze ABW, którzy m.in. zabezpieczyli jego laptopa i inne nośniki danych. Czynności zleciła prokuratura w Tomaszowie Mazowieckim, prowadząca śledztwo w sprawie znieważenia głowy państwa. Po kilku miesiącach sprawa trafiła do piotrkowskiej prokuratury.

Na stronie gromadzone były materiały o prezydencie Bronisławie Komorowskim, a także m.in. gry polegające na strzelaniu do jego wizerunku oraz - jak podkreślała ABW - zdjęcia przedstawiające go jako "prostytutkę, homoseksualistę, pijaka, uczestnika czynności seksualnych".

Autor strony twierdził, że ma ona charakter wyłącznie satyryczny i nie znieważała prezydenta, jednak po tym, jak przeszukano jego mieszkanie zdecydował się na jej zamknięcie; kilka tygodni później reaktywował stronę i umieścił ją na serwerze w USA.

- Jak władza nie ma siły argumentów, to sięga po argument siły. To właśnie zrobiono - mówi nam europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

- Być może niektóre dowcipy i teksty o prezydencie Komorowskim na portalu AntyKomor.pl były mało wybredne i nieprzyjemne, ale czy to musi oznaczać zaprzęganie prokuratury lub zaprzęganie się przez prokuraturę do walki politycznej? Czy to oznacza wprowadzenie ponownie, tylnymi drzwiami cenzury do Polski albo autocenzury? Czy to oznacza powrót represji politycznych? Ta decyzja jest symboliczna dla obecnego obozu władzy, oddaje ona atmosferę którą generuje tandem Komorowski-Tusk. Tusk może obrzucać najgorszymi wyrazami opozycję, zarzucając jej np. że jest złodziejem walizek na tonącym okręcie i kierując pod jej adresem podobne absolutnie gangsterskie teksty, ma przy tym poczucie bezkarności, a młody człowiek, daleko od metropolii jest sam na sam z całym aparatem przymusu. To rzeczywiście żenująca decyzja. Jeżeli ktoś by chciał zapytać jakie jest państwo Komorowskiego i Tuska w pigułce, to powiedziałbym a właśnie takie - dodaje poseł.

Zapytany o to, czy w innych krajach europejskich kogoś takiego, jak Robert F. postawiono by przed sądem odpowiada, że z całą pewnością nie. - Polska przyjmuje wariant białorusko-ukraińsko-rosyjski. Polska można powiedzieć, że taką decyzją i jeszcze dziesiątkami innych przesuwa się na wschód. Jeżeli na tym polega polityka wschodnia rządu, to gratulacje - podsumowuje.

PiKa, PAP
[fot. Stefczyk.info/AntyKomor.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook