Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Czarnecki: Tusk liczy na porażkę PO

03.09.2014

„Tusk w 2020 r. szykuje się na prezydenta Polski. Dlatego nie chce sukcesu PO” - mówi Ryszard Czarnecki.

Ryszard Czarnecki widzi dalekosiężny plan w działaniach Donalda Tuska. W ocenie europosła PiS Tusk może liczyć na porażkę Platformy Obywatelskiej w 2015 roku. „Donald Tusk chce najpierw dla siebie ponownej kadencji szefa Rady Europejskiej, a w 2020 r. szykuje się na prezydenta Polski. Dlatego nie chce przedterminowych wyborów, w których PO może jeszcze wygrać, ale gra na porażkę swojej partii w wyborach w 2015 r.” - mówił w Telewizji Republika Czarnecki.

„Do szefowania Radzie Europejskiej Tuskowi PO jest niepotrzebna. Premier gra na razie na siebie. Ale żeby zostać za sześć lat prezydentem, będzie chciał znów przejąć nad swoją partią kontrolę. Dlatego na szefa partii - najpierw tymczasowego potem formalnego - mianuje nie Grzegorza Schetynę, ale uległą premierowi Ewę Kopacz” - wyjaśnił Czarnecki.

Zdaniem Czarneckiego Tuskowi będzie trudno wygrać wybory prezydenckie po 12 latach nieprzerwanych rządów Platformy, dlatego nie optuje za przeprowadzeniem wcześniejszych wyborów, w których partia rządząca ma pewne szanse na wygraną.

Na pytanie, jaką wartość mają złożone przez premiera obietnice podczas wystąpienia sejmowego sprzed kilku dni, skoro Tusk wybiera się na unijne stanowisko, Czarnecki odpowiedział: „Mogę tylko słowa te skwitować złośliwym rozwinięciem skrótowca PO - „Puste Obietnice”.

ez
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

Polska

,

polityka

,

Ryszard Czarnecki

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook