Jedynie prawda jest ciekawa

Czarnecki: Tusk liczy na porażkę PO

03.09.2014

„Tusk w 2020 r. szykuje się na prezydenta Polski. Dlatego nie chce sukcesu PO” - mówi Ryszard Czarnecki.

Ryszard Czarnecki widzi dalekosiężny plan w działaniach Donalda Tuska. W ocenie europosła PiS Tusk może liczyć na porażkę Platformy Obywatelskiej w 2015 roku. „Donald Tusk chce najpierw dla siebie ponownej kadencji szefa Rady Europejskiej, a w 2020 r. szykuje się na prezydenta Polski. Dlatego nie chce przedterminowych wyborów, w których PO może jeszcze wygrać, ale gra na porażkę swojej partii w wyborach w 2015 r.” - mówił w Telewizji Republika Czarnecki.

„Do szefowania Radzie Europejskiej Tuskowi PO jest niepotrzebna. Premier gra na razie na siebie. Ale żeby zostać za sześć lat prezydentem, będzie chciał znów przejąć nad swoją partią kontrolę. Dlatego na szefa partii - najpierw tymczasowego potem formalnego - mianuje nie Grzegorza Schetynę, ale uległą premierowi Ewę Kopacz” - wyjaśnił Czarnecki.

Zdaniem Czarneckiego Tuskowi będzie trudno wygrać wybory prezydenckie po 12 latach nieprzerwanych rządów Platformy, dlatego nie optuje za przeprowadzeniem wcześniejszych wyborów, w których partia rządząca ma pewne szanse na wygraną.

Na pytanie, jaką wartość mają złożone przez premiera obietnice podczas wystąpienia sejmowego sprzed kilku dni, skoro Tusk wybiera się na unijne stanowisko, Czarnecki odpowiedział: „Mogę tylko słowa te skwitować złośliwym rozwinięciem skrótowca PO - „Puste Obietnice”.

ez
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook