Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: Szlaban dla uchodźców

26.09.2016

Europoseł PiS chce pomagać uchodźcom w obozach, by trzymać ich z dala od naszego kraju.

„Uchodźcy chrześcijańscy chcą do Mosulu, oni nie chcą do Europy. Muzułmanie w dużo większym stopniu chcą do Europy” - przekonywał na antenie Telewizji Republika europoseł PiS Ryszard Czarnecki.


Czarnecki gościł w obozach dla uchodźców Jordanii i Libanie, gdzie spotkał samych muzułmanów. Z kolei w Iraku odwiedził obóz chrześcijańskich uchodźców. Przekonywał, że nie możemy pozwolić, by muzułmanie dotarli do Polski.


„My musimy bardzo twardo mówić, że trzeba im pomagać finansowo, ale tam, natomiast szlaban, jeśli chodzi o przyjazd do Polski, w ogóle do Europy. I tu my mieliśmy rację i w sobotę przyznał to szef Komisji Europejskiej”
Europoseł mówił o ostatnich wyborach w Niemczech. Jego zdaniem, sytuacja Angeli Merkel jest dramatyczna.


„Partia Angeli Merkel poniosła klęskę, przy czym w Magdeburgu – tam zawsze wygrywało SPD i była koalicja z CDU, o teraz ta koalicja pewnie dalej będzie, ale antymigracyjna partia wygrała z CDU i świadczy to o sytuacji dramatycznej dla Angeli Merkel” - powiedział.

„W Berlinie, gdzie też jest koalicja czerwono-czarna, też spadek poparcia dla CDU, wzrost dla liberałów, postkomunistów i AfD. Angela Merkel ma jeszcze szanse na utrzymanie się na funkcji kanclerza, ale nie będą to samodzielne rządy. Liberałowie pamiętają, że będąc w koalicji z CDU, później wypadli z Bundestagu” - dodaje Czarnecki.


Zdaniem Czarneckiego, otwarcie się niemieckiej kanclerz na Polskę, to efekt jej słabnącej pozycji w Niemczech.


„Angela Merkel słabnie, stąd jej otwartość na Polskę, rozmowy z premier Szydło i Grupą Wyszehradzką. To jest szansa dla Polski. Polska może to wykorzystać na zbudowanie bardziej partnerskich relacji z Niemcami. Do tej pory to było tak, że Berlin mówił, Donald Tusk, a potem pani Kopacz mówili 'jawhol' i wykonywali”- twierdzi Ryszard Czarnecki.

Mly/TelewizjaRepublika

fot. [PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook