Jedynie prawda jest ciekawa

Czarnecki: Strata Ukrainy będzie końcem kariery Putina

16.08.2014

Europoseł twierdzi, że dziś rozgrywa się przyszłość Rosji jako mocarstwa.

We wczorajszych „Faktach po faktach” Ryszard Czarnecki mówił o powodach rosyjskiej agresji na Ukrainie.

„Przyczyna była prosta, armia ukraińska wypiera separatystów, w zasadzie jest kwestią wręcz kilkunastu dni, gdy wszystkie bastiony oporu prorosyjskich sił na wschodzie Ukrainy, padną. To ostatni dzwonek dla Putina żeby taką akcję przeprowadzić. Mówiłem, że to może nastąpić w weekend, może w sobotę, kiedy szefowie UE i NATO odpoczywają.” - mówił Ryszard Czarnecki.

Czarnecki twierdzi, że walka na wschodzie Ukrainy ma kluczowe znaczenie dla Rosji. Rosja nie może pozwolić sobie na porażkę.

„To może być kolejna odsłona, być może decydującą, walki o to aby Rosja zachowała status mocarstwa euroazjatyckiego. Bo bez Ukrainy będzie tylko mocarstwem regionalnym, nie euroazjatyckim. Stąd ta determinacja.” - twierdzi wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

„Elity KGB-owskie, które go wybrały, mogłyby z niego zrezygnować i na jego miejsce postawić kogoś innego. Putin nie ma odwrotu. Dla niego przegrana na Ukrainie, strata Ukrainy w sensie takim, że przestanie ona być częścią polityczno-militarno-ekonomicznej strefy wpływów Federacji Rosyjskiej, będzie oznaczać koniec jego kariery politycznej.” – podsumowuje Czarnecki

 

tvn24.pl/tk

fot. wPolityce.pl/ansa

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook