Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: Tusk zmartwychwstał politycznie

12.03.2017

– Wielka Brytania ma dużo do stracenia, bo za kilka dni ruszają negocjacje w sprawie Brexitu, a to kwestia miliardów funtów, kwestia dostępu do unijnego rynku- powiedział w Telewizji Republice Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Zdaniem Czarneckiego Wielka Brytania walczy o rzeczy dla siebie fundamentalnie. -Nie przypadkiem miałem przyjemność otwierać w Belwederze forum polsko-brytyjskie. Wielka Brytania chciała pokazać, że Polska z nią jest w tym dziejowym momencie. Szkoda, że Polska była z Wielką Brytanią, ale Wielka Brytania podczas głosowania nie była z Polską. Natomiast to trochę bardziej skomplikowane- powiedział polityk. 

Wiceprzewodniczący PE odniósł się również do wyboru Donalda Tuska na szefa RE. -Tusk zmartwychwstał politycznie w drugim półroczu zeszłego roku, kiedy wydawało się, że jest poza grą. Po głosach krytycznych ze strony wielu państw, chodzi o jego złe kierowanie radą, brak pewnej idei, było tak, że doradcy Angeli Merkel wprost krytykowali przygotowanie szczytu w Bratysławie i nastąpiło uzgodnienie w Niemczech, że idzie to w kierunku Manfreda Weber jako przewodniczącego europarlamentu i Wernera Faymanna, dwukrotnego kanclerza Austri,i na szefa Rady Europejskiej. Wtedy było po Tusku- podkreślił. 

Na pytanie, co pomogło wrócić Tuskowi, odparł: -Rozpad wielkiej koalicji w europarlamencie między socjalistami i chadekami. Druga sprawa to doszła kolejna okoliczność – stopniała wielka przewaga Angeli Merkel, Schulz wrócił do niemieckiej polityki, kanclerz Merkel powiedziała wprost w Bristolu – nie mogę sobie pozwolić na sytuację, gdzie socjalista będzie przewodniczącym Rady Europejskiej, bo to będzie wiatr w żagle dla socjalistów niemieckich – zaznaczył Czarnecki. 

fot. [You Tube/TV Republika]

pc/TV Republika

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook