Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: Tusk zmartwychwstał politycznie

12.03.2017

– Wielka Brytania ma dużo do stracenia, bo za kilka dni ruszają negocjacje w sprawie Brexitu, a to kwestia miliardów funtów, kwestia dostępu do unijnego rynku- powiedział w Telewizji Republice Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Zdaniem Czarneckiego Wielka Brytania walczy o rzeczy dla siebie fundamentalnie. -Nie przypadkiem miałem przyjemność otwierać w Belwederze forum polsko-brytyjskie. Wielka Brytania chciała pokazać, że Polska z nią jest w tym dziejowym momencie. Szkoda, że Polska była z Wielką Brytanią, ale Wielka Brytania podczas głosowania nie była z Polską. Natomiast to trochę bardziej skomplikowane- powiedział polityk. 

Wiceprzewodniczący PE odniósł się również do wyboru Donalda Tuska na szefa RE. -Tusk zmartwychwstał politycznie w drugim półroczu zeszłego roku, kiedy wydawało się, że jest poza grą. Po głosach krytycznych ze strony wielu państw, chodzi o jego złe kierowanie radą, brak pewnej idei, było tak, że doradcy Angeli Merkel wprost krytykowali przygotowanie szczytu w Bratysławie i nastąpiło uzgodnienie w Niemczech, że idzie to w kierunku Manfreda Weber jako przewodniczącego europarlamentu i Wernera Faymanna, dwukrotnego kanclerza Austri,i na szefa Rady Europejskiej. Wtedy było po Tusku- podkreślił. 

Na pytanie, co pomogło wrócić Tuskowi, odparł: -Rozpad wielkiej koalicji w europarlamencie między socjalistami i chadekami. Druga sprawa to doszła kolejna okoliczność – stopniała wielka przewaga Angeli Merkel, Schulz wrócił do niemieckiej polityki, kanclerz Merkel powiedziała wprost w Bristolu – nie mogę sobie pozwolić na sytuację, gdzie socjalista będzie przewodniczącym Rady Europejskiej, bo to będzie wiatr w żagle dla socjalistów niemieckich – zaznaczył Czarnecki. 

fot. [You Tube/TV Republika]

pc/TV Republika

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook