Jedynie prawda jest ciekawa

Czarnecki: Rezolucja nie ma żadnego znaczenia

15.09.2016

"Nie ma ona żadnych podstaw prawnych ani też nie ma w praktyce żadnych politycznych następstw" – mówił dla "Super Expressu" Ryszard Czarnecki o rezolucji ws. Polski przyjętej przez Parlament Europejski.

"Nie ma ona kompletnie żadnego znaczenia" – powiedział europoseł. 

Czarnecki ocenił, że rezolucja w żaden sposób nie wpłynie na polską gospodarkę. Przypomniał, że mimo czterech debat na temat Węgier, a także trzech rezolucji uderzających w Orbana, PKB rosło, a inwestycje napływały do tego kraju. 

"Nie da się ukryć, że mimo działań Parlamentu Europejskiego Węgry się rozwijały, a interwencje Brukseli tylko zjednoczyły Madziarów wokół rządu Orbana. Identycznie jest teraz w naszym kraju" – mówił Czarnecki wyliczając jako dowód m.in. 500 plus, podwyżki dla emerytów oraz spadek bezrobocia. 

"Polacy są bardzo przekorni. Nie lubią, kiedy ktoś próbuje ich ustawiać, mówić, jak mają żyć, jakie mają decyzje podejmować, jakie prawo przyjmować. Taki dyktat ze strony Unii przyniesie odwrotny do oczekiwanego rezultat" – dodał europoseł. 

Źródłem tych ataków na Polskę jest według polityka PiS odcięcie się polskiego rządu od zachodnich banków i korporacji, na rzecz polski form. 

"Chodzi o konkretne interesy ekonomiczne państw czy lobby, które tracą na tym, że ich banki, markety czy korporacje nie mogą traktować Polski jako dojnej krowy" – mówił. Nie chodzi więc ani o Trybunał Konstytucyjny, ani o Puszczę Białowieska – stwierdził europoseł. 

Jego zdaniem nie da się zbudować nowej UE po Brexicie bez Polski. Nie należy się tym przejmować, ocenił Czarnecki, ponieważ karcenie naszego kraju, skazuje Unię na rozpad. 


ak/"Super Express" 

[fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook