Jedynie prawda jest ciekawa

Czarnecki: Przegrali ci, którzy chcą szczuć jednych na drugich

19.11.2016

Ryszard Czarnecki w "Gazecie Polskiej codziennie" podkreślił, że uśmiechał się przy lekturze piątkowego "New York Timesa", który pisał na pierwszej stronie jak wybór Donalda Trumpa podzielił Amerykę.

-Znam te tezy. Z Polski. Czytałem dokładnie te same sformułowania przed rokiem- tyle, że pisane po polsku. Najpierw po wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta Rzeczypospolitej, potem gdy formacja Jarosława Kaczyńskiego wygrała wybory parlamentarne- przypomina eurodeputowany PiS.

Polityk twierdzi, że tym razem pojawiają się podobne fałszywe oskarżenia i identyczny  język agresywnych emocji zwróconych przeciwko prawicy. A także ta sama błędna ocena: bo już Polska i USA przed wyborami były podzielone, a wybory to tylko pokazały. -Pytanie: kto dzielił? Odpowiedź: w obu wypadkach głównie obóz rządzący. I u nas, i u nich o oponentach politycznych mówiono językiem nienawiści i pogardy. Czyniły to- tu i tam- prorządowe media- napisał Czarnecki. 

I dodał: -Jeden z tygodników popierających Hilary Clinton pisał o "motłochu przychodzącym na wiece Trumpa". To było echo tego, co u nas działo się przez lata. Wniosek: przegrywają ci, którzy nie mają szacunku dla zwykłych ludzi. Ci, którzy chcą szczuć jednych na drugich- skwitował polityk. 

fot.[You Tube/Tv Republika]


pc/ "Gazeta Polska codziennie"
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook