Jedynie prawda jest ciekawa

Czarnecki: Prawybory w PiS!

18.08.2014

Kandydata PiS na prezydenta wskażą prawybory?

"O prezydencie Bronisławie Komorowskim, potencjalnych kandydatach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich i o tym, że „warto postawić w nich na rasowego polityka" - mówi Ryszard Czarnecki, polityk PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, w rozmowie z redaktorem Piotrem Zarembą.

"To (…) duża szansa. Bronisław Komorowski to przecież murowany faworyt. Właśnie, więc nikt nie oczekuje od nas cudu. Nadzieje naszych wyborców łączą się przede wszystkim z wyborami parlamentarnymi. I dlatego my nie musimy odczuwać wielkiego stresu. Mamy jednak okazję pokazać w tych wyborach, jacy jesteśmy naprawdę. Zakorzenieni w tradycji, w narodowym dziedzictwie, ale też nowocześni i bogaci ludzkim potencjałem – tak Ryszard Czarnecki odpowiada na sugestie redaktora Piotra Zaremby, iż „wybory prezydenckie mogą okazać się dla Prawa i Sprawiedliwości beznadziejną sprawą”.

"Prezydent Komorowski nie wypowiada się już o zabieraniu krzyża z Krakowskiego Przedmieścia ani nie wspiera Tuska, kiedy ten nie chce klękać przed biskupami. Przeciwnie, obecny prezydent jednego dnia pojawi się z wieńcem przed pomnikiem Romana Dmowskiego, drugiego przytuli się do tradycji Legionów Piłsudskiego. On elektorat prawicowy zaledwie neutralizuje. Ten elektorat odwróci się od niego, kiedy zobaczy realną konkurencję, możliwość wyboru. Każde wciągnięcie Komorowskiego w realną debatę spowoduje jego zużywanie się, bo teraz zyskuje na tym, że na większość tematów w ogóle się nie wypowiada" - mówi Ryszard Czarnecki, odnosząc się do sugestii redaktora Zaremby, iż Bronisław Komorowski ma poparcie nawet wśród elektoratu Prawa i Sprawiedliwości.

"Mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński, świetny polityczny strateg, rozważa przeprowadzenie w PiS prawyborów. Jestem osobiście entuzjastą tego pomysłu. To by zdynamizowało życie partyjne, ale i samą kampanię. To byłaby właśnie okazja do zademonstrowania ciekawych osobistości, kiedy PO ma coraz częściej osobliwości. Ba, to też możliwość pokazania wewnętrznej różnorodności" - zapowiada polityk.

Więcej o planach PiS dotyczących wyborów prezydenckich i o prognozach Ryszarda Czarneckiego dotyczących tych wyborów i ich konsekwencji dla Polski w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 18 sierpnia br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

svit, wSieci

[Fot. PiS]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook