Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: polowanie na Macierewicza

20.12.2011

Warszawska prokuratura apelacyjna chce uchylić immunitet Antoniego Macierewicza i postawić mu zarzuty ujawnienia tajemnicy, przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy za publikację raportu z weryfikacji WSI. „Siła złego na jednego” – komentuje dla portalu Stefczyk.info euro poseł PiS Ryszard Czarnecki.

Rozpoczął się etap polowania na Antoniego Macierewicza. Przypomnę, że parę dni temu mieliśmy jego początek, kiedy nie wpuszczono go do komisji służb specjalnych, pod głupawym pretekstem braku dostępu do informacji poufnych, a przecież wiadomo, że posiada certyfikat. To takie polowanie z nagonką na Macierewicza, który przyczynił się do rozmontowania okrytych fatalną sławą wojskowych służb z okresu PRL-u, które – przypomnijmy – generowały szereg afer kryminalnych. Typu afera „Żelazo” z braćmi Jaroszami, afera FOZZ-u. To wszystko było opisywane przez dziennikarzy. Dzisiaj politycy Platformy, którzy chcą głosować za uchyleniem immunitetu wraz z Palikotem i SLD nie chcą o tym pamiętać.

W tej sprawie jest też drugie fatalne dno. Mianowicie wczoraj uczestniczyłem w konferencji prasowej prezesa Jarosława Kaczyńskiego, gdzie dziennikarz Radia Zet Jacek Czarnecki ujawnił fakt swoich rozmów z prokuratorami, którzy informowali go o śledztwie. To oznacza, że mamy do czynienia z pewną próbą wywołania przez prokuraturę nagonki medialnej. Trzeba wyjaśnić, dlaczego prokuratorzy, których obowiązuje tajemnica państwowa, mówią dziennikarzom o śledztwie. Nie atakuję tu dziennikarza, bo jego prawem, ale i obowiązkiem jest zbieranie różnych informacji.  Natomiast jest dla mnie nie do przyjęcia fakt, że prokuratura daje przecieki dla dziennikarzy przeciwko Antoniemu Macierewiczowi.

Czy możliwe, że immunitet zostanie w końcu posłowi uchylony? Myślę, że tak może się stać. Jak to mówią: „siła złego na jednego”. Jeśli Macierewicza będzie bronił tylko PiS, plus osoby, które z niego odeszły do Solidarnej Polski, to wówczas głosów do obrony zabraknie. Mam takie wrażenie, że Antoni Macierewicz jest symbolem pewnych działań, które miały zmniejszyć, lub przynajmniej ograniczyć obecność działania pewnego układu, a ten układ teraz konsekwentnie się mści. A umocowanie w parlamencie ma bardzo mocne. Oni nadal chcą, by układ był nienaruszalny.

not. jom

[fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook