Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: polowanie na Macierewicza

20.12.2011

Warszawska prokuratura apelacyjna chce uchylić immunitet Antoniego Macierewicza i postawić mu zarzuty ujawnienia tajemnicy, przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy za publikację raportu z weryfikacji WSI. „Siła złego na jednego” – komentuje dla portalu Stefczyk.info euro poseł PiS Ryszard Czarnecki.

Rozpoczął się etap polowania na Antoniego Macierewicza. Przypomnę, że parę dni temu mieliśmy jego początek, kiedy nie wpuszczono go do komisji służb specjalnych, pod głupawym pretekstem braku dostępu do informacji poufnych, a przecież wiadomo, że posiada certyfikat. To takie polowanie z nagonką na Macierewicza, który przyczynił się do rozmontowania okrytych fatalną sławą wojskowych służb z okresu PRL-u, które – przypomnijmy – generowały szereg afer kryminalnych. Typu afera „Żelazo” z braćmi Jaroszami, afera FOZZ-u. To wszystko było opisywane przez dziennikarzy. Dzisiaj politycy Platformy, którzy chcą głosować za uchyleniem immunitetu wraz z Palikotem i SLD nie chcą o tym pamiętać.

W tej sprawie jest też drugie fatalne dno. Mianowicie wczoraj uczestniczyłem w konferencji prasowej prezesa Jarosława Kaczyńskiego, gdzie dziennikarz Radia Zet Jacek Czarnecki ujawnił fakt swoich rozmów z prokuratorami, którzy informowali go o śledztwie. To oznacza, że mamy do czynienia z pewną próbą wywołania przez prokuraturę nagonki medialnej. Trzeba wyjaśnić, dlaczego prokuratorzy, których obowiązuje tajemnica państwowa, mówią dziennikarzom o śledztwie. Nie atakuję tu dziennikarza, bo jego prawem, ale i obowiązkiem jest zbieranie różnych informacji.  Natomiast jest dla mnie nie do przyjęcia fakt, że prokuratura daje przecieki dla dziennikarzy przeciwko Antoniemu Macierewiczowi.

Czy możliwe, że immunitet zostanie w końcu posłowi uchylony? Myślę, że tak może się stać. Jak to mówią: „siła złego na jednego”. Jeśli Macierewicza będzie bronił tylko PiS, plus osoby, które z niego odeszły do Solidarnej Polski, to wówczas głosów do obrony zabraknie. Mam takie wrażenie, że Antoni Macierewicz jest symbolem pewnych działań, które miały zmniejszyć, lub przynajmniej ograniczyć obecność działania pewnego układu, a ten układ teraz konsekwentnie się mści. A umocowanie w parlamencie ma bardzo mocne. Oni nadal chcą, by układ był nienaruszalny.

not. jom

[fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook