Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki o słowach Timmermansa: Mówi brednie

04.05.2017

Polityk skomentował także słowa Fransa Timmermansa, który w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika groził Polsce sankcjami.

- Jeżeli polska gospodarka jest bardziej konkurencyjna niż francuska, to może jest to czas na refleksje dla Francuzów, aby zmienić coś u siebie. Może czas zmienić swój krótki tydzień pracy, a jest legendarnie krótki — mówił na antenie Programu I Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, odnosząc się do słów kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macorna, który opowiedział się za sankcjami dla Polski.

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości pytany był o apel prezydenta Andrzeja Dudy ws. zmian w Konstytucji.

- Wszelkie zmiany konstytucji powinny być efektem dyskusji i w parlamencie, ale także poza nim, to kwestia zaangażowania przedstawicieli społeczeństwa, ponieważ Konstytucja dotyczy wszystkich i dopiero efektem takiej debaty powinny być zmiany w Konstytucji. Mamy do czynienia z sytuacją akceptowaną, ale mało logiczną, kiedy prezydent, który posiada silniejszy mandat, który uzyskał więcej głosów wyborczych niż rządząca partią, ma de facto mniejszą władzę niż prezes Rady Ministrów. (…) Pytanie czy pójdziemy w systemu kanclerskiego, czy prezydenckiego. (…) Konstytucja sprzed 20 dekad była fotografią tamtej rzeczywistości gospodarczej. (…) Na pewno po 20 lata w sytuacji, kiedy mieliśmy i w jakiejś mierze mamy nadal do czynienia z transformacją ustrojową taka zmiana jest potrzebna i niezbędna — podkreślił Czarnecki.

Polityk skomentował także słowa Fransa Timmermansa, który w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika groził Polsce sankcjami.

- To jest magiel polityczny, lewicowy polityk w lewicowej gazecie lewicowe brednie mówi. To jest przykład typowej ucieczki od rzeczywistości. Timmermans zamiast zastanawiać się dlaczego jego partia dostała baty od własnych obywateli i Holendrzy mieli ją w nosie, woli prawić kazania nie tyle co na górze, a na depresjach holenderskich, nie zasługuje to na uwagę — skomentował słowa holenderskiego polityka wiceprzewodniczący PE.

Równie jednoznacznych i dosadnych słów Czarnecki użył, aby skomentować ostatnie wypowiedzi Emmanuela Macrona o Polsce.

- Bełkot bardzo młodego i niedoświadczonego polityka, który na polityce międzynarodowej się nie zna. Myślę, że szybko francuski establishment zaprosi go na dywanik i wytłumaczy mu, że jego słowa są wbrew interesom ekonomicznym Francji, która wciąż ma bardzo duże interesy w Polsce — podkreślił.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/ Polskie Radio ”Jedynka”.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook