Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki o słowach Timmermansa: Mówi brednie

04.05.2017

Polityk skomentował także słowa Fransa Timmermansa, który w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika groził Polsce sankcjami.

- Jeżeli polska gospodarka jest bardziej konkurencyjna niż francuska, to może jest to czas na refleksje dla Francuzów, aby zmienić coś u siebie. Może czas zmienić swój krótki tydzień pracy, a jest legendarnie krótki — mówił na antenie Programu I Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, odnosząc się do słów kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macorna, który opowiedział się za sankcjami dla Polski.

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości pytany był o apel prezydenta Andrzeja Dudy ws. zmian w Konstytucji.

- Wszelkie zmiany konstytucji powinny być efektem dyskusji i w parlamencie, ale także poza nim, to kwestia zaangażowania przedstawicieli społeczeństwa, ponieważ Konstytucja dotyczy wszystkich i dopiero efektem takiej debaty powinny być zmiany w Konstytucji. Mamy do czynienia z sytuacją akceptowaną, ale mało logiczną, kiedy prezydent, który posiada silniejszy mandat, który uzyskał więcej głosów wyborczych niż rządząca partią, ma de facto mniejszą władzę niż prezes Rady Ministrów. (…) Pytanie czy pójdziemy w systemu kanclerskiego, czy prezydenckiego. (…) Konstytucja sprzed 20 dekad była fotografią tamtej rzeczywistości gospodarczej. (…) Na pewno po 20 lata w sytuacji, kiedy mieliśmy i w jakiejś mierze mamy nadal do czynienia z transformacją ustrojową taka zmiana jest potrzebna i niezbędna — podkreślił Czarnecki.

Polityk skomentował także słowa Fransa Timmermansa, który w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika groził Polsce sankcjami.

- To jest magiel polityczny, lewicowy polityk w lewicowej gazecie lewicowe brednie mówi. To jest przykład typowej ucieczki od rzeczywistości. Timmermans zamiast zastanawiać się dlaczego jego partia dostała baty od własnych obywateli i Holendrzy mieli ją w nosie, woli prawić kazania nie tyle co na górze, a na depresjach holenderskich, nie zasługuje to na uwagę — skomentował słowa holenderskiego polityka wiceprzewodniczący PE.

Równie jednoznacznych i dosadnych słów Czarnecki użył, aby skomentować ostatnie wypowiedzi Emmanuela Macrona o Polsce.

- Bełkot bardzo młodego i niedoświadczonego polityka, który na polityce międzynarodowej się nie zna. Myślę, że szybko francuski establishment zaprosi go na dywanik i wytłumaczy mu, że jego słowa są wbrew interesom ekonomicznym Francji, która wciąż ma bardzo duże interesy w Polsce — podkreślił.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/ Polskie Radio ”Jedynka”.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook