Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: Macron jest na pewno lepszy niż Le Pen

28.04.2017

„My jesteśmy patriotami NATO i chcemy, żeby Francja w NATO była, Macron też jest za tym. Jeśli chodzi o stosunek do Rosji, to z punktu widzenia polskiego Macron jest lepszy niż pani Le Pen, ponieważ Macron jest bardziej realistyczny, bardziej sceptyczny wobec Federacji Rosyjskiej, pani Le Pen jest dużo bardziej otwarta. Pod tymi dwoma względami Macron jest lepszy” - powiedział w programie #RZECZOPOLITYCE Ryszard Czarnecki, europoseł, wiceprzewodniczący PE.

Przyznał, że martwiąca jest wizja Europy Macrona.

„Nas martwi taka jego bardzo federalistyczna wizja Europy, opowiada się za Europą dwóch lub wielu prędkości. To nie jest rozsądne” – dodał.

Zdaniem polityka nowym prezydentem Francji zostanie Macron, ale w UE partie eurosceptyczne zaczynają zdobywać coraz silniejszą pozycję.

„Z jednej strony mamy sytuację, w której w Holandii wygrywa liberał – premier Rutte, w Austrii wygrywa pan Van der Bellen – prounijny, proeuropejski... Ale w Austrii niemal co drugi głosuje na kandydata antyeuropejskiego. W Holandii bardzo wyraźnie wzrosła ilość sympatyków, wyborców pana Geerta Wildersa, a co więcej pan Rutte wygrywa dzięki czemu? Dzięki bardzo – na finiszu kampanii – antyislamskiej  i wręcz takiej eurosceptycznej retoryce” - zwrócił uwagę europoseł.

Podobnie sytuacja wygląda we Francji.

„Na dwóch kandydatów z tej pierwszej czwórki, na skrajnego lewaka i na skrajną prawicę, czyli na panią Le Pen głosowało czterdzieści parę procent wyborców. I obaj ci kandydaci byli antyunijni, antynatowscy. A więc właśnie widać to – jeszcze wygrywają ci prounijni kandydaci, pewnie Macron wygra (...), ale jednocześnie bardzo rośnie elektorat antyestablishmentowy, antyunijny, antyeuropejski” – ocenił Ryszard Czarnecki.

wkt/#RZECZOPOLITYCE.PL

[fot. fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook