Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: kolejna analogia do mrocznych czasów stanu wojennego

15.06.2013

O tym, co było wydarzeniem tygodnia pisze europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Co było najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia? Bardzo dobre, coraz lepsze sondaże PiS, dające już nawet 7-proc. przewagę partii Jarosława Kaczyńskiego nad PO? Sondaże, które PiS dają spore szanse na zwycięstwo w wyborach do Rady Miasta Elbląga (w następną niedzielę), a więc w mieście, w którym prawica niepodległościowa nigdy nie wygrała? Moim zdaniem nie. Sondaże to tylko namiastka wyborów, a droga do zmiany władzy w naszej ojczyźnie jest długa i zapewne wyboista.

Najistotniejsze były dane statystyczne, które mogliśmy przeczytać w poniedziałek. Chodzi o emigrację z Polski: za granicą jest teraz co najmniej 1,4 mln Polaków do 40. roku życia! Polskich dzieci (do 15. roku życia) jest natomiast 226 tys.

Cóż, to kolejna analogia do mrocznych czasów stanu wojennego: wtedy też setki tysięcy rodaków wyjechały, w zdecydowanej większości na stałe, na obczyznę.

Taki upływ polskiej krwi godzi w fundamenty polskiej państwowości − już dziś, ale jeszcze bardziej w przyszłości. Tak wielka, prawdopodobnie głównie bezpowrotna, emigracja stanowi kolejny, jeden z najmocniejszych, aktów oskarżenia wobec rządu PO-PSL i Donalda Tuska osobiście.

Ryszard Czarnecki
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

*felieton ukazał się również w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook