Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: Kłamstwo o złej relacji z Niemcami

11.02.2017

„Nic takiego się nie stało, co by uprawniało ogłaszanie nowej ery w stosunkach polsko-niemieckich” - ocenia na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” europoseł PiS i wiceprzewodniczący PO Ryszard Czarnecki.

Polityk podkreśla, że relacje z Berlinem za czasów rządów PiS nie były złe, lecz jako takie przedstawiano je „w propagandzie polskiej opozycji i w niemieckich mediach”. 

Na potwierdzenie Czarnecki przypomina, że pierwsza wizyta „na Zachód” prezydenta Andrzeja Dudy miała miejsce właśnie w Niemczech, a także zwraca uwagę na świetne relacje naszej głowy państwa z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem. 

„Dlatego, skądinąd bardzo ważną wizytę niemieckiej kanclerz w Warszawie i nie mniej ważne, nienagłaśnianie tak przez media, spotkanie Kaczyński-Merkel w zeszłym roku, choć tworzą nową jakość, trudno uznać za radykalnie zmieniające wcześniej jakoś szczególnie złe relacje” - stwierdza wiceprzewodniczący PE. 

Jak zaznacza również Czarnecki, choć Polska i Niemcy muszą ze sobą współpracować, to nie da się uniknąć trudnych tematów. 

„To się nie zmieni. Będziemy walczyli o polskie interesy. Będziemy nadal twardo mówili o Nord Streamie, polskiej mniejszość nad Renem czy Jugendamtach zabierających polskie dzieci” - podkreślił polityk PiS. 


ak/”GPC” 

[fot. TVP Info/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook