Jedynie prawda jest ciekawa

Czarnecki: Kłamstwo o złej relacji z Niemcami

11.02.2017

„Nic takiego się nie stało, co by uprawniało ogłaszanie nowej ery w stosunkach polsko-niemieckich” - ocenia na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” europoseł PiS i wiceprzewodniczący PO Ryszard Czarnecki.

Polityk podkreśla, że relacje z Berlinem za czasów rządów PiS nie były złe, lecz jako takie przedstawiano je „w propagandzie polskiej opozycji i w niemieckich mediach”. 

Na potwierdzenie Czarnecki przypomina, że pierwsza wizyta „na Zachód” prezydenta Andrzeja Dudy miała miejsce właśnie w Niemczech, a także zwraca uwagę na świetne relacje naszej głowy państwa z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem. 

„Dlatego, skądinąd bardzo ważną wizytę niemieckiej kanclerz w Warszawie i nie mniej ważne, nienagłaśnianie tak przez media, spotkanie Kaczyński-Merkel w zeszłym roku, choć tworzą nową jakość, trudno uznać za radykalnie zmieniające wcześniej jakoś szczególnie złe relacje” - stwierdza wiceprzewodniczący PE. 

Jak zaznacza również Czarnecki, choć Polska i Niemcy muszą ze sobą współpracować, to nie da się uniknąć trudnych tematów. 

„To się nie zmieni. Będziemy walczyli o polskie interesy. Będziemy nadal twardo mówili o Nord Streamie, polskiej mniejszość nad Renem czy Jugendamtach zabierających polskie dzieci” - podkreślił polityk PiS. 


ak/”GPC” 

[fot. TVP Info/wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook