Jedynie prawda jest ciekawa

Czarnecki: Kaczyński nie musi być premierem

08.06.2015

Jeżeli PiS wygra wybory, to Donald Tusk może liczyć na poparcie nowego rządu w walce o reelekcję.

Ryszard Czarnecki nie ukrywa, że PiS może wskazać innego kandydata na premiera niż Jarosław Kaczyński, a jeżeli jego partia wygra wybory to Donald Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej może liczyć wsparcie nowego rządu.

„Jarosław Kaczyński nie jest liderem do schowania. Jest to człowiek, który jest chlubą PiS...” - powiedział Ryszard Czarnecki w rozmowie z Moniką Olejnik.

Europoseł PiS nie ukrywa jednak, że nie jest przesądzone kto będzie premierem, jeżeli PiS wygra wybory.

„Jest prawdopodobne, że PiS wskaże innego kandydata na prezesa rady ministrów, a w moim przekonaniu jest to realny scenariusz i tyle” - powiedział Czarnecki.

„Prezes czuje się znakomicie, ale prezes partii politycznej nie musi z definicji być szefem rządu. Może nie musi być” - dodaje polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zakładając, że to PiS wygra wybory, to w czasie ich rządów skończy się kadencja Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Uważam, że jest rzeczą oczywistą, że nowy, polski rządu, rząd PiS będzie wspierał wszystkich Polaków, którzy ubiegają się o stanowiska międzynarodowe” - powiedział Czarnecki.

„Dlaczego miałby nie poprzeć także Donalda Tuska? To jest nasz polityczny przeciwnik, mamy do niego bardzo wiele pretensji, uważamy, że był złym premierem, natomiast w moim przekonaniu byłoby rzeczą dziwną, gdyby polski rząd utrudniał sprawowanie ważnej, międzynarodowej funkcji innemu Polakowi” - dodał.

mly/radiozet.pl

[fot. wPolityce.pl/ANSA]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook