Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: Bareja wiecznie żywy

17.12.2011

Wczoraj oficjalnie został oddany do użytku Stadion Narodowy, główna polska arena przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Jednak do użytku został oddany tylko częściowo, bo bez najważniejszego elementu, jakim jest murawa. A pierwszy mecz ma zostać na niej rozegrany już 11 lutego. O komentarz do tego wydarzenia poprosiliśmy Ryszarda Czarneckiego - eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości:

Apel do Pana Boga: Stanisława Bareję oddaj nam Panie, bo on naprawdę mógłby z robić z tego kolejną świetną komedię. Trochę to smutne, że on kręcił komedie o PRL-u, z których śmiejemy się do dzisiaj, a teraz mógłby kręcić komedie o III RP, która po tym względem pachnie PRL-em. No bo przecież to takie numery, jak wypisz wymaluj, za Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego, kiedy to oddawano do użytku różne inwestycje z okazji np. 22 lipca, które tak naprawdę kończono szereg miesięcy po oficjalnym oddaniu. To jest twórcza kontynuacja propagandy sukcesu. No cóż, dobrze, że mistrzostwa są latem, a nie zaczynają się w lutym.

Proszę też zwrócić uwagę na fakt, że nasz stadion w porównaniu z niemieckimi jest bardzo, bardzo drogi. Niemcy, kraj od nas znacznie bogatszy, obraca każde euro, a mimo to z definicji warszawski stadion jest mocno ograniczony - bo nie będzie można na nim rozgrywać zawodów lekkoatletycznych, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, ligi światowej, a nawet finału piłkarskiej Ligi Mistrzostw, bo pomimo i tak ogromnych kosztów ci co zaprojektowali ten stadion, nie uwzględnili takich drobiazgów. W związku z tym powinni oni pójść z torbami, bo to oznacza, że ten stadion wywala nas z tych konkurencji. Jak wiadomo stadion ten budowały firmy niemieckie, a na to zgodził się i dał zlecenia obecny rząd. I dlatego stadion ten pomieści maksymalnie 58 tys. widzów i nie będzie stanowił konkurencji dla Berlina czy Monachium, np. przy decydowaniu gdzie miałby zostać rozegrany finał Ligi Mistrzów.

Z drugiej strony termin też nie jest przypadkowy. Tusk zapowiadał w czerwcu, że stadion ma być gotowy do końca listopada i zrobiono wszystko, żeby znowu nie przypomniano nazwy Platformy - PO - Puste Obietnice, a ponadto zawsze lepiej dwukrotnie odwrócić uwagę opinii publicznej tym samym wydarzeniem, np. od drożyzny czy rosnącego długu publicznego. Tutaj oddajemy stadion na raty, a w tym samym momencie komunikat w mediach o podwyżce cen prądu. Oczywiście lepiej mówić o stadionie niż o podwyżkach i to się wczoraj udało.

not. zrk
[fot. PAP/Paweł Kula]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook