Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: "Mamy prawo przyjmować kogoś bliższego kulturowo"

22.02.2017

"Polski polityk ma prawo zadać pytanie na arenie międzynarodowej, w czyim interesie była agresja Rosji na Gruzję, Ukrainę lub śmierć polskiego prezydenta, elity wojskowej państwa NATO” - powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki w wywiadzie dla "Super Expressu".

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki w wywiadzie dla "Super Expressu" w ostrych słowach skomentował sprawę spektaklu „Klątwa” oraz kwestię zbiórki pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. „Zwracam uwagę, że świrów nie brakuje. Oni to usłyszą raz, drugi, trzeci i taki świr jakiś zamach zrobi” - powiedział. 

Polityk odniósł się do sprawy poparcia Donalda Tuska na następną kadencję szefa Komisji Europejskiej. „Słyszę, że rządy Włoch i Szwecji nie popierają Donalda Tuska, więc nie tylko polski rząd nie jest zachwycony. Tusk jest jedynym politykiem od 60 lat, wliczając EWG i UE, który nie poprosił o poparcie rządu własnego kraju, kandydując na jedno z najważniejszych stanowisk w Unii” - podkreślił.

Czarnecki sugerował, że Donald Tusk nie popiera działalności Polski w kontekście polityki zagranicznej. „Pan Tusk poparł propozycje Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjmować islamskich imigrantów, były karane. Polska pod rządami Kopacz zgodziła się przyjąć 12 tysięcy imigrantów” - zaznaczył.

Wiceprzewodniczący KE odpierał zarzuty na to, iż Polska zamyka się na imigrantów. „Jesteśmy na drugim miejscu w Europie po Niemczech pod względem przyjmowania uchodźców. Więc niech nikt nie podskakuje, że nie przyjmujemy! I mamy prawo wybrać kogoś bliższego kulturowo, kto się zasymiluje. I w tej sytuacji Tusk przyklaskuje, by ćwierć miliona euro płacić za każdego z 12 tysięcy uchodźców, na których zgodził się rząd PO. To trzy miliardy euro. I Tusk się na to zgodził! To skandal” - zwrócił uwagę Czarnecki.

Rozmówca wyraził obawy w związku wyborem Martina Schulza na kanclerza Niemiec. 
„Martwię się nie tylko tym, że niesłusznie i brutalnie atakował Polskę. Martwi mnie to, że on chce stworzyć koalicję z postkomunistami i Zielonymi. I to będzie dużo bardziej prorosyjska koalicja niż obecna” - ocenił europoseł PiS.

Ryszard Czarnecki skomentował również postawę Antoniego Macierewicza wobec katastrofy smoleńskiej i Rosji „Polski polityk ma prawo zadać pytanie na arenie międzynarodowej, w czyim interesie była agresja Rosji na Gruzję, Ukrainę lub śmierć polskiego prezydenta, elity wojskowej państwa NATO” - podkreślił.

[fot.youtube.com]
MW/se.pl


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook