Jedynie prawda jest ciekawa

Czarnecki: "Mamy prawo przyjmować kogoś bliższego kulturowo"

22.02.2017

"Polski polityk ma prawo zadać pytanie na arenie międzynarodowej, w czyim interesie była agresja Rosji na Gruzję, Ukrainę lub śmierć polskiego prezydenta, elity wojskowej państwa NATO” - powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki w wywiadzie dla "Super Expressu".

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki w wywiadzie dla "Super Expressu" w ostrych słowach skomentował sprawę spektaklu „Klątwa” oraz kwestię zbiórki pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. „Zwracam uwagę, że świrów nie brakuje. Oni to usłyszą raz, drugi, trzeci i taki świr jakiś zamach zrobi” - powiedział. 

Polityk odniósł się do sprawy poparcia Donalda Tuska na następną kadencję szefa Komisji Europejskiej. „Słyszę, że rządy Włoch i Szwecji nie popierają Donalda Tuska, więc nie tylko polski rząd nie jest zachwycony. Tusk jest jedynym politykiem od 60 lat, wliczając EWG i UE, który nie poprosił o poparcie rządu własnego kraju, kandydując na jedno z najważniejszych stanowisk w Unii” - podkreślił.

Czarnecki sugerował, że Donald Tusk nie popiera działalności Polski w kontekście polityki zagranicznej. „Pan Tusk poparł propozycje Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjmować islamskich imigrantów, były karane. Polska pod rządami Kopacz zgodziła się przyjąć 12 tysięcy imigrantów” - zaznaczył.

Wiceprzewodniczący KE odpierał zarzuty na to, iż Polska zamyka się na imigrantów. „Jesteśmy na drugim miejscu w Europie po Niemczech pod względem przyjmowania uchodźców. Więc niech nikt nie podskakuje, że nie przyjmujemy! I mamy prawo wybrać kogoś bliższego kulturowo, kto się zasymiluje. I w tej sytuacji Tusk przyklaskuje, by ćwierć miliona euro płacić za każdego z 12 tysięcy uchodźców, na których zgodził się rząd PO. To trzy miliardy euro. I Tusk się na to zgodził! To skandal” - zwrócił uwagę Czarnecki.

Rozmówca wyraził obawy w związku wyborem Martina Schulza na kanclerza Niemiec. 
„Martwię się nie tylko tym, że niesłusznie i brutalnie atakował Polskę. Martwi mnie to, że on chce stworzyć koalicję z postkomunistami i Zielonymi. I to będzie dużo bardziej prorosyjska koalicja niż obecna” - ocenił europoseł PiS.

Ryszard Czarnecki skomentował również postawę Antoniego Macierewicza wobec katastrofy smoleńskiej i Rosji „Polski polityk ma prawo zadać pytanie na arenie międzynarodowej, w czyim interesie była agresja Rosji na Gruzję, Ukrainę lub śmierć polskiego prezydenta, elity wojskowej państwa NATO” - podkreślił.

[fot.youtube.com]
MW/se.pl


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook