Jedynie prawda jest ciekawa


Czarnecki: "Mamy prawo przyjmować kogoś bliższego kulturowo"

22.02.2017

"Polski polityk ma prawo zadać pytanie na arenie międzynarodowej, w czyim interesie była agresja Rosji na Gruzję, Ukrainę lub śmierć polskiego prezydenta, elity wojskowej państwa NATO” - powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki w wywiadzie dla "Super Expressu".

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki w wywiadzie dla "Super Expressu" w ostrych słowach skomentował sprawę spektaklu „Klątwa” oraz kwestię zbiórki pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. „Zwracam uwagę, że świrów nie brakuje. Oni to usłyszą raz, drugi, trzeci i taki świr jakiś zamach zrobi” - powiedział. 

Polityk odniósł się do sprawy poparcia Donalda Tuska na następną kadencję szefa Komisji Europejskiej. „Słyszę, że rządy Włoch i Szwecji nie popierają Donalda Tuska, więc nie tylko polski rząd nie jest zachwycony. Tusk jest jedynym politykiem od 60 lat, wliczając EWG i UE, który nie poprosił o poparcie rządu własnego kraju, kandydując na jedno z najważniejszych stanowisk w Unii” - podkreślił.

Czarnecki sugerował, że Donald Tusk nie popiera działalności Polski w kontekście polityki zagranicznej. „Pan Tusk poparł propozycje Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjmować islamskich imigrantów, były karane. Polska pod rządami Kopacz zgodziła się przyjąć 12 tysięcy imigrantów” - zaznaczył.

Wiceprzewodniczący KE odpierał zarzuty na to, iż Polska zamyka się na imigrantów. „Jesteśmy na drugim miejscu w Europie po Niemczech pod względem przyjmowania uchodźców. Więc niech nikt nie podskakuje, że nie przyjmujemy! I mamy prawo wybrać kogoś bliższego kulturowo, kto się zasymiluje. I w tej sytuacji Tusk przyklaskuje, by ćwierć miliona euro płacić za każdego z 12 tysięcy uchodźców, na których zgodził się rząd PO. To trzy miliardy euro. I Tusk się na to zgodził! To skandal” - zwrócił uwagę Czarnecki.

Rozmówca wyraził obawy w związku wyborem Martina Schulza na kanclerza Niemiec. 
„Martwię się nie tylko tym, że niesłusznie i brutalnie atakował Polskę. Martwi mnie to, że on chce stworzyć koalicję z postkomunistami i Zielonymi. I to będzie dużo bardziej prorosyjska koalicja niż obecna” - ocenił europoseł PiS.

Ryszard Czarnecki skomentował również postawę Antoniego Macierewicza wobec katastrofy smoleńskiej i Rosji „Polski polityk ma prawo zadać pytanie na arenie międzynarodowej, w czyim interesie była agresja Rosji na Gruzję, Ukrainę lub śmierć polskiego prezydenta, elity wojskowej państwa NATO” - podkreślił.

[fot.youtube.com]
MW/se.pl


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook