Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Czarne plamy w czarnej skrzynce

22.10.2014

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marek Pyza pisze o niezgodnościach raportów dotyczących zapisu rozmów w kokpicie rządowego Tu-154M.

Autor nawiązuje do wystąpień ekspertów podczas Konferencji Smoleńskich – trzecia rozpoczyna się właśnie w Warszawie. Zwraca uwagę na kontrowersyjne wyniki raportów dotyczących zapisów głosowej czarnej skrzynki zamontowanej w Tu–154M.

- Fizycy, chemicy, matematycy, prawnicy, specjaliści od lotnictwa, archeologii, a nawet muzykologii poruszą aspekty, których rządowe instytucje boją się dotykać w obawie przed własną kompromitacją, a które prokuratura za wszelką cenę ignoruje, grając na zwłokę, tuszując własne zaniedbania bądź bezsilność w ustalaniu przyczyn katastrofy sprzed czterech i pół roku - pisze Marek Pyza.

Autor pisze również o dotychczasowych wynikach wielu ekspertyz, które różnią się od siebie.

- W jaki sposób wyjaśnić wszystkie te nieścisłości? Wiarygodna metoda jest jedna – naprawdę (a nie tylko w medialnych deklaracjach) nieskrępowany dostęp do oryginałów zapisów, czyli zwrócenie czarnych skrzynek Polsce. Rosjanie od czterech i pół roku nie chcą tego jednak zrobić, cały czas zasłaniając się swoimi przepisami i koniecznością posiadania dowodów do końca swojego śledztwa - zauważa dziennikarz.

O nowych, wstrząsających wynikach niezależnych ekspertyz naukowców badających przyczyny katastrofy smoleńskiej pisze Marek Pyza w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 20 października br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook