Jedynie prawda jest ciekawa

Czarne plamy w czarnej skrzynce

22.10.2014

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marek Pyza pisze o niezgodnościach raportów dotyczących zapisu rozmów w kokpicie rządowego Tu-154M.

Autor nawiązuje do wystąpień ekspertów podczas Konferencji Smoleńskich – trzecia rozpoczyna się właśnie w Warszawie. Zwraca uwagę na kontrowersyjne wyniki raportów dotyczących zapisów głosowej czarnej skrzynki zamontowanej w Tu–154M.

- Fizycy, chemicy, matematycy, prawnicy, specjaliści od lotnictwa, archeologii, a nawet muzykologii poruszą aspekty, których rządowe instytucje boją się dotykać w obawie przed własną kompromitacją, a które prokuratura za wszelką cenę ignoruje, grając na zwłokę, tuszując własne zaniedbania bądź bezsilność w ustalaniu przyczyn katastrofy sprzed czterech i pół roku - pisze Marek Pyza.

Autor pisze również o dotychczasowych wynikach wielu ekspertyz, które różnią się od siebie.

- W jaki sposób wyjaśnić wszystkie te nieścisłości? Wiarygodna metoda jest jedna – naprawdę (a nie tylko w medialnych deklaracjach) nieskrępowany dostęp do oryginałów zapisów, czyli zwrócenie czarnych skrzynek Polsce. Rosjanie od czterech i pół roku nie chcą tego jednak zrobić, cały czas zasłaniając się swoimi przepisami i koniecznością posiadania dowodów do końca swojego śledztwa - zauważa dziennikarz.

O nowych, wstrząsających wynikach niezależnych ekspertyz naukowców badających przyczyny katastrofy smoleńskiej pisze Marek Pyza w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 20 października br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook