Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Czabański: Tusk jest celem tego ataku

21.06.2014

Goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 na antenie Radia Warszawa omawiali aferę taśmową i reakcję na ujawnienie podsłuchów.

Piotr Zaremba wskazał, że nie wierzy, iż za ujawnieniem taśm stoi chęć doprowadzenia do wcześniejszych wyborów. „Na kogo mieliby stawiać autorzy tych taśm? Na PO pod nowym dowództwem? Być może chodzi jedynie o pewną zemstę. Przychylam się do tezy, że to jest odwetowa akcja, a nie jakiś scenariusz wyborczy” - tłumaczył, odnosząc się do uwagi, że ujawnienie taśm zbiega się w czasie z problemami Aleksandra Kwaśniewskiego. Zaremba wskazał, że nawet jeśli w tej sprawie uaktywnił się prezydent Komorowski, to przecież „nie stanie on na czele partii rządzącej”.

Krzysztof Czabański wskazał z kolei, że celem ujawnienia taśm jest osłabienie Donalda Tuska. „Oczywiste jest, że to Tusk jest celem tego ataku. To on jest zwornikiem, to on jest twórcą sytuacji, w jakiej państwo się znalazło. Nie wierzę w przyspieszone wybory. Nie wierzę, żeby to było celem operacji. Te cele mogą być różne, ale w mojej ocenie jednym z istotnych celów jest rekonfiguracja władzy. Chodzi o to, by patronem rządzących stał się prezydent” - tłumaczy publicysta.

Marcin Wikło rozwinął z kolei wątek Aleksandra Kwaśniewskiego. „Biznes lubi ciszę. Odsunięcie uwagi od Kwaśniewskiego to odsunięcie uwagi od Acronu, Ciechu i innych biznesów, z którymi związany jest Kwaśniewski” - tłumaczył dziennikarz „wSieci”.

Gość programu zaznaczał, że na całą sprawę należy patrzeć szerzej. „Punktem stała się redakcja Wprost i akcja ABW, która była tak nieudolna, że zakrawa na sabotaż. PiS wyczuł zdaje mi się krew i szansę na zmiany władzy” - mówił Wikło, wskazując, że PiS jednak stracił z oczu inne równie ważne wątki.

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego PiS powinien obecnie pójść za ciosem. „Posłowie z klubu PiS powinni ruszyć do wyborców, na spotkania w Polsce. Oni powinni być i rozmawiać z Polakami, co dzieje się z Polską i państwem” - tłumaczył.

Dodał, że „układ władzy w Polsce jest tak skonstruowany, że dopóki nie zacznie trzeszczeć między Rosją a Niemcami, to nic się tu nie zmieni”.

TK
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

afera taśmowa

,

Polska

,

polityka

,

rząd

Warto poczytać

 1. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 2. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 3. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 4. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 5. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 6. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 7. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 8. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook