Jedynie prawda jest ciekawa


Czabański: Tusk jest celem tego ataku

21.06.2014

Goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 na antenie Radia Warszawa omawiali aferę taśmową i reakcję na ujawnienie podsłuchów.

Piotr Zaremba wskazał, że nie wierzy, iż za ujawnieniem taśm stoi chęć doprowadzenia do wcześniejszych wyborów. „Na kogo mieliby stawiać autorzy tych taśm? Na PO pod nowym dowództwem? Być może chodzi jedynie o pewną zemstę. Przychylam się do tezy, że to jest odwetowa akcja, a nie jakiś scenariusz wyborczy” - tłumaczył, odnosząc się do uwagi, że ujawnienie taśm zbiega się w czasie z problemami Aleksandra Kwaśniewskiego. Zaremba wskazał, że nawet jeśli w tej sprawie uaktywnił się prezydent Komorowski, to przecież „nie stanie on na czele partii rządzącej”.

Krzysztof Czabański wskazał z kolei, że celem ujawnienia taśm jest osłabienie Donalda Tuska. „Oczywiste jest, że to Tusk jest celem tego ataku. To on jest zwornikiem, to on jest twórcą sytuacji, w jakiej państwo się znalazło. Nie wierzę w przyspieszone wybory. Nie wierzę, żeby to było celem operacji. Te cele mogą być różne, ale w mojej ocenie jednym z istotnych celów jest rekonfiguracja władzy. Chodzi o to, by patronem rządzących stał się prezydent” - tłumaczy publicysta.

Marcin Wikło rozwinął z kolei wątek Aleksandra Kwaśniewskiego. „Biznes lubi ciszę. Odsunięcie uwagi od Kwaśniewskiego to odsunięcie uwagi od Acronu, Ciechu i innych biznesów, z którymi związany jest Kwaśniewski” - tłumaczył dziennikarz „wSieci”.

Gość programu zaznaczał, że na całą sprawę należy patrzeć szerzej. „Punktem stała się redakcja Wprost i akcja ABW, która była tak nieudolna, że zakrawa na sabotaż. PiS wyczuł zdaje mi się krew i szansę na zmiany władzy” - mówił Wikło, wskazując, że PiS jednak stracił z oczu inne równie ważne wątki.

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego PiS powinien obecnie pójść za ciosem. „Posłowie z klubu PiS powinni ruszyć do wyborców, na spotkania w Polsce. Oni powinni być i rozmawiać z Polakami, co dzieje się z Polską i państwem” - tłumaczył.

Dodał, że „układ władzy w Polsce jest tak skonstruowany, że dopóki nie zacznie trzeszczeć między Rosją a Niemcami, to nic się tu nie zmieni”.

TK
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook