Jedynie prawda jest ciekawa


Czabański: "Niech kwitnie 100 kwiatów!"

23.02.2012

To, co obserwujemy dziś w obszarze medialnym jest tylko wycinkiem operacji szerszej, mającej zapewnić dalszą stabilną władzę establishmentu III RP - pisze Krzysztof Czabański w felietonie pt. "Niech kwitnie 100 kwiatów!" na łamach "Gazety Polskiej Codziennie":

Upadnie pan premier Tusk? Cóż, znajdzie się na jego miejsce inny Schetyna czy Palikot, co za różnica?! Szoł musi trwać, mówiąc precyzyjniej – nie szoł, ale biznes.

Czabański podkreśla, że warunkiem bezpiecznego snu establishmentu jest uniemożliwienie Prawu i Sprawiedliwości powrotu do władzy - czego z kolei warunkiem koniecznym jest "zapewnienie sobie usłużności mediów":

Dlatego, po pierwsze, poddają ścisłej kontroli technologię cyfrową i Internet, czego ofiarą padła teraz Telewizja Trwam, a za chwilę padną rozmaite niezależne inicjatywy medialne. Po drugie – wspierają  i cieszą się z wszelkich kłótni w świecie medialnym.
     
I w tej sprawie - kłótni w świecie medialnym - głos zabiera Krzysztof Czabański.

Otóż, jest pożyteczny, niezbędny i obywatelsko istotny spór o rolę mediów w polskim życiu publicznym. Media, uprawiające propagandę zamiast rzetelnego dziennikarstwa, słusznie zostają napiętnowane, a ich działalność obnażona. (...) Nie wynika jednak z tego, że wszyscy pracownicy tych nieraz haniebnie zachowujących się mediów są ludźmi bez czci i wiary. Część naszej wiedzy o tym, co naprawdę dzieje się w Polsce pochodzi z audycji i tekstów z tychże mediów właśnie. Każdy kto pracując w mediach przestrzega zasad rzemiosła i etyki dziennikarskiej jest de facto sojusznikiem polskiej racji stanu i interesu publicznego, nawet jeśli ma pracodawcę, spełniającego zadania antypolskie.

Zdaniem Czabańskiego, "duży udział w przestrzeganiu  przyzwoitości przez niektórych pracowników mediów establishmentowych ma  „wymuszenie sytuacyjne”, wynikające z tego, że media niezależne, tzw. "drugi obieg",  są coraz silniejsze i sprawniejsze".

Media te - ocenia Czabański - "negliżują kłamstwa i instrumentalizm propagandowy czołowych tub medialnych III RP".  Ich rosnąca skuteczność ma jednak także inny, bardziej niepokojący skutek:

(...) równolegle – bo taka jest logika walki o przywództwo dusz i o miejsce na rynku medialnym  -  trwa ostra, i moim zdaniem niepotrzebna, wojna między bardzo ważnymi  środowiskami mediów niezależnych, a dotyczy to głównie, choć nie tylko,  Tomasza  Sakiewicza i Pawła Lisickiego, czyli środowisk „Gazety Polskiej” i „Uważam Rze”.

Moim zdaniem, ludziom aktywnym  w „drugim obiegu” nie wolno  zamykać się we własnym kręgu i świecić jedynie na własnym niebie, ani wytykać się nawzajem palcami, kto jest bardziej „autorem niepokornym” (wyłączność nadało tu samo sobie  „Uważam Rze”) i  kto na pewno pochodzi ze „strefy wolnego słowa” (wyłączność  „Gazety Polskiej”). Tym bardziej, że  za tym nieraz kogucim sporem postępuje, niestety,  niechęć i wrogie działania. 

Czabański ocenia, że "aby dotrzeć do obywateli  oszołomionych przez media establishmentowi i przekroczyć magiczne 30 procent w najbliższych wyborach niezbędne jest zbudowanie  choćby neutralnych  relacji z uczciwymi ludźmi z tychże mediów". Jego zdaniem - "tacy ludzie tam przecież są!". Były prezes Polskiego

Radia apeluje więc:

Zauważmy i wspierajmy ludzi uczciwych także w nieuczciwych mediach. Apeluję o podjęcie takiego wysiłku. Apeluję też o przyjazne relacje między nami samymi, grupami „drugiego obiegu”. Niech kwitnie 100 kwiatów!

Jak

[Fot. Mik]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook