Jedynie prawda jest ciekawa


Czabański: Media powinny bronić polskiej racji stanu

27.11.2015

Krzysztof Czabański zapowiada powrót mediów publicznych do realizowania misji.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krzysztof Czabański zapowiada zmiany w finansowaniu mediów publicznych.

"Pierwszy cel jest taki, żeby te media były na tyle dobrze finansowo ustawione, aby mogły oferować ludzkie warunki pracy ludziom, którzy chcą w nich uczciwie pracować. Jak będą miały pieniądze, to może przestaną robić program nieraz o wątpliwej jakości, ale będą miały ofertę dobrą dla widza. Jeżeli będziemy to robić [płacić abonament - red.] powszechnie, a projekt zakłada pewne formy poboru, który zapewnia tą powszechność, to dostaniemy produkt na dobrym poziomie. To również zapewnienie, że w tych mediach będzie można uczciwie i rzetelnie wykonywać swoją pracę" - powiedział Czabański na antenie TV Republika.

Jednym z podstawowych zarzutów w stosunku do mediów publicznych jest brak realizowania misji. Czabański chce to zmienić.

"Ta misja opisana jest już w ustawie o radiofonii i telewizji publicznej. My ją jeszcze doprecyzujemy i wzmocnimy pewnymi elementami jak polityka historyczna, żeby to było wprost napisane, że obowiązkiem mediów publicznych jest bronić polskiej racji stanu, pokazywać ją, bronić dobrego imienia Polski na świecie, czy prowadzić politykę edukacyjną i historyczną w tym wymiarze. System, który zbudujemy będzie miał w sobie ciało, które będzie rozliczać z realizacji misji" - powiedział.

Ważnym elementem zmiany w mediach publicznych będzie powołanie Rady Mediów Narodowych.

"Będzie stworzona na wzór KRRiTV Rada Mediów Narodowych. Chcę podkreślić, że te media po przekształceniach będą się nazywać mediami narodowymi. RMN będzie stworzona przez Sejm, Senat i Prezydenta. Ta Rada będzie wybierać poszczególnych szefów i będzie ich rozliczać z realizacji misji. Przy pomocy społecznych rad programowych, które będą przy każdym z tych poszczególnych mediów łącznie z regionalnymi. One będą spełniać bardzo mocną rolę. O wiele mocniejszą niż obecne rady programowe. Będą de facto czymś pośrednim między obecną radą nadzorczą a programową, o dużych kompetencjach merytorycznych i o możliwości wnioskowania personalnego" - zapowiedział.

mly/telewizjarepublika.pl

fot. wPolityce.pl/Gił

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook