Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Czabański: Media działają w jakiś sposób z Putinem

26.03.2014

„Przekaz niewygodny dla władzy jest często przekazem niszowym, ale jest. Komuniści piekielnie bali się słowa drukowanego, wiedzieli że w kraju kłamstwa jedno słowo wypowiedziane może obalić cały porządek wiedzy” - mówił Krzysztof Czabański w Radiu Wnet.

Gościem programu „Klub O” emitowanego na antenie Radia Wnet był przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych, publicysta tygodnika „wSieci” - Krzysztof Czabański, który mówił o oświadczeniu, jakie wydał Kongres wobec nasilających się represji skierowanych przeciw niezależnym dziennikarzom. Jak mówi Czabański:

„Sam fakt natężenia tych zdarzeń powoduje konieczność pokazania tego, co się dzieje. Nie wierzymy, że władze państwowe chcą przeciwdziałać. To co jest nowe, to to że zaprzęga się do represji instytucje, które były poza sferą. Np. ZUS” - mówi Krzysztof Czabański.

Zdaniem publicysty na wyraźne polecenie polityczne dokonuje się czynności administracyjnych, aby zaszkodzić. Za przykład Czabański podał dziennikarkę Jadwigę Chmielowską, której zakwestionowano wypłacanie zasiłków chorobowych.

„Przekaz niewygodny dla władzy jest często przekazem niszowym, ale jest. Komuniści piekielnie bali się słowa drukowanego, wiedzieli że w kraju kłamstwa jedno słowo wypowiedziane może obalić cały porządek wiedzy” - mówi Czabański.

Zdaniem publicysta antywojenna atmosfera panująca w polskich mediach leży w interesie Putina:

„To element ich głównego przekazu propagandowego. Straszyć. Nasze media działają w jakiś sposób z Putinem” - mówi publicysta „wSieci”.

Radio Wnet, lz

[fot: wP]  

Słowa kluczowe:

Czabański

,

Media SKOK

,

niezalezna

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook