Jedynie prawda jest ciekawa

Czabański: Dlaczego PiS przestało zyskiwać?

17.04.2014

- A miało być tak pięknie. PiS płynęło na fali wzrastających notowań, eksperci Jarosława Kaczyńskiego przygotowywali programy sanacji państwa polskiego w jego najbardziej zaniedbanych obszarach. Politycy wykonywali ciężką pracę, objeżdżając powiaty i gminy, rozmawiając tam z obywatelami. Ale przestało być. Po Ukrainie - pisze Krzysztof Czabański w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.

- Błąd? PiS się zagubiło? Okoliczności obiektywne? Stan zagrożenia zewnętrznego sprzyja władzy? Tu zdania są różne. Im kto bardziej wewnątrz PiS, tym gorliwiej narzeka na wiatr w oczy, a mniej jest skłonny widzieć własne zaniedbania. Dlatego warto parę spraw postawić jasno, bez dyplomacji wewnątrzpartyjnej i środowiskowej.

- Wydawało się jeszcze niedawno, że wybory do Parlamentu Europejskiego będą początkiem triumfalnego marszu PiS. Teraz trzeba ochłodzić emocje na prawicy; wybory będą testem, sprawdzianem, m.in. logistyki PiS, zdolności kampanijnych, zwrotności w trudnych sytuacjach. Ostatnie tygodnie, zagubienie się po rządowym zwrocie w sprawie Ukrainy i przejęciu przez Tuska retoryki PiS, pokazują, że partia Kaczyńskiego ma kłopot z elastycznym i szybkim reagowaniem na zmieniające się wydarzenia.

Cały artykuł Krzysztofa Czabańskiego w najnowszym tygodniku w”Sieci”.

Polecamy także w formie wsieci.pl/e-wydanie.html" target="_blank">e-wydania.

Czytaj też: Nowy numer „wSieci”.
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook