Jedynie prawda jest ciekawa


Cywiński we "wSieci": W kupie siła!

24.02.2017

"Do dzieła, opozycjo! Łupy w juki, a juki wziąć w troki! Kupą, mości panowie! W kupie siła!"

Jeszcze jedna mija doba, żyto jest, a nie ma żłoba” – to, zdaje się, nadrzędne hasło opozycji. Niby jest, a jakby jej nie było. To znaczy widać ją, słychać i czuć, tyle że nie w merytorycznym dialogu w parlamencie, lecz poza nim. Na przykład kraksa limuzyny pani premier, w której ofiarą stał się młody kierowca czerwonego „kaszlaka”.

Ofiarą pisowskiego reżimu, ma się rozumieć. Szef reżimowego MSW powinien się więc podać do dymisji – już trwa zbiórka podpisów opozycji pod stosownym wnioskiem. A kierowcę BOR najlepiej nabić na pal. Wprawdzie wjechał w drzewo, ale szefowa tego pisowskiego rządu wyszła z tego cało. No niefart! Trwa także zbiórka szmalu na nowe seicento dla młodego Sebastiana K., może następnym razem będzie lepiej… Jak doniósł „Fakt” made in Germany, bliscy opozycji zebrali już kilkadziesiąt tysięcy, a „akcja cały czas trwa!” – koniec cytatu. Albo, weźmy, taki „Maciarewicz”, znaczy minister obrony, to dopiero nieszczęście! Armię rozbraja, chroni jakichś Misiewiczów, którym rozbrojeni oficerowie muszą walić do dacha, i jeszcze „cynicznie gra teorią zamachu”… – mniejsza z tym, po szczegóły odsyłam do Lisowego „Newsweeka” i jego portalu NaTemat. Czy np. szef dyplomacji – plecie coś o wzroście znaczenia Polski, że można zwymiotować przez uszy. Wszak każdy opozycjonista wie, że wszyscy ważą nas sobie lekce.

Jeśli Polska ma rosnąć w siłę, a ludzie mają żyć dostatniej, na pohybel mu! Czy ta np. minister od edukacji, pożal się mocny Boże! Co ta wyczynia… Jan Zamojski ostrzegał przed nią już ze cztery wieki temu, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. A jak u nas ci pisowcy ją chowają, tę młodzież?! Żadnego szacunku dla dorobku sprzed i w III RP ani dla starszych, młodzi plują na auto nawet tak zasłużonej w tym dziele artystki jak dyrektorka Teatru Polonia! No zgrozą wieje!

Z braku miejsca nie wymienię kolejnych z tego pisowskiego gabinetu reżimowych figur. Więc do dzieła, opozycjo! Łupy w juki, a juki wziąć w troki! Kupą, mości panowie! W kupie siła!

Felieton Piotra Cywińskiego ukazał się w bieżącym numerze tygodnika „wSieci”.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook