Jedynie prawda jest ciekawa


Cywiński we "wSieci": W kupie siła!

24.02.2017

"Do dzieła, opozycjo! Łupy w juki, a juki wziąć w troki! Kupą, mości panowie! W kupie siła!"

Jeszcze jedna mija doba, żyto jest, a nie ma żłoba” – to, zdaje się, nadrzędne hasło opozycji. Niby jest, a jakby jej nie było. To znaczy widać ją, słychać i czuć, tyle że nie w merytorycznym dialogu w parlamencie, lecz poza nim. Na przykład kraksa limuzyny pani premier, w której ofiarą stał się młody kierowca czerwonego „kaszlaka”.

Ofiarą pisowskiego reżimu, ma się rozumieć. Szef reżimowego MSW powinien się więc podać do dymisji – już trwa zbiórka podpisów opozycji pod stosownym wnioskiem. A kierowcę BOR najlepiej nabić na pal. Wprawdzie wjechał w drzewo, ale szefowa tego pisowskiego rządu wyszła z tego cało. No niefart! Trwa także zbiórka szmalu na nowe seicento dla młodego Sebastiana K., może następnym razem będzie lepiej… Jak doniósł „Fakt” made in Germany, bliscy opozycji zebrali już kilkadziesiąt tysięcy, a „akcja cały czas trwa!” – koniec cytatu. Albo, weźmy, taki „Maciarewicz”, znaczy minister obrony, to dopiero nieszczęście! Armię rozbraja, chroni jakichś Misiewiczów, którym rozbrojeni oficerowie muszą walić do dacha, i jeszcze „cynicznie gra teorią zamachu”… – mniejsza z tym, po szczegóły odsyłam do Lisowego „Newsweeka” i jego portalu NaTemat. Czy np. szef dyplomacji – plecie coś o wzroście znaczenia Polski, że można zwymiotować przez uszy. Wszak każdy opozycjonista wie, że wszyscy ważą nas sobie lekce.

Jeśli Polska ma rosnąć w siłę, a ludzie mają żyć dostatniej, na pohybel mu! Czy ta np. minister od edukacji, pożal się mocny Boże! Co ta wyczynia… Jan Zamojski ostrzegał przed nią już ze cztery wieki temu, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. A jak u nas ci pisowcy ją chowają, tę młodzież?! Żadnego szacunku dla dorobku sprzed i w III RP ani dla starszych, młodzi plują na auto nawet tak zasłużonej w tym dziele artystki jak dyrektorka Teatru Polonia! No zgrozą wieje!

Z braku miejsca nie wymienię kolejnych z tego pisowskiego gabinetu reżimowych figur. Więc do dzieła, opozycjo! Łupy w juki, a juki wziąć w troki! Kupą, mości panowie! W kupie siła!

Felieton Piotra Cywińskiego ukazał się w bieżącym numerze tygodnika „wSieci”.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook