Jedynie prawda jest ciekawa

Cywiński we "wSieci": W kupie siła!

24.02.2017

"Do dzieła, opozycjo! Łupy w juki, a juki wziąć w troki! Kupą, mości panowie! W kupie siła!"

Jeszcze jedna mija doba, żyto jest, a nie ma żłoba” – to, zdaje się, nadrzędne hasło opozycji. Niby jest, a jakby jej nie było. To znaczy widać ją, słychać i czuć, tyle że nie w merytorycznym dialogu w parlamencie, lecz poza nim. Na przykład kraksa limuzyny pani premier, w której ofiarą stał się młody kierowca czerwonego „kaszlaka”.

Ofiarą pisowskiego reżimu, ma się rozumieć. Szef reżimowego MSW powinien się więc podać do dymisji – już trwa zbiórka podpisów opozycji pod stosownym wnioskiem. A kierowcę BOR najlepiej nabić na pal. Wprawdzie wjechał w drzewo, ale szefowa tego pisowskiego rządu wyszła z tego cało. No niefart! Trwa także zbiórka szmalu na nowe seicento dla młodego Sebastiana K., może następnym razem będzie lepiej… Jak doniósł „Fakt” made in Germany, bliscy opozycji zebrali już kilkadziesiąt tysięcy, a „akcja cały czas trwa!” – koniec cytatu. Albo, weźmy, taki „Maciarewicz”, znaczy minister obrony, to dopiero nieszczęście! Armię rozbraja, chroni jakichś Misiewiczów, którym rozbrojeni oficerowie muszą walić do dacha, i jeszcze „cynicznie gra teorią zamachu”… – mniejsza z tym, po szczegóły odsyłam do Lisowego „Newsweeka” i jego portalu NaTemat. Czy np. szef dyplomacji – plecie coś o wzroście znaczenia Polski, że można zwymiotować przez uszy. Wszak każdy opozycjonista wie, że wszyscy ważą nas sobie lekce.

Jeśli Polska ma rosnąć w siłę, a ludzie mają żyć dostatniej, na pohybel mu! Czy ta np. minister od edukacji, pożal się mocny Boże! Co ta wyczynia… Jan Zamojski ostrzegał przed nią już ze cztery wieki temu, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. A jak u nas ci pisowcy ją chowają, tę młodzież?! Żadnego szacunku dla dorobku sprzed i w III RP ani dla starszych, młodzi plują na auto nawet tak zasłużonej w tym dziele artystki jak dyrektorka Teatru Polonia! No zgrozą wieje!

Z braku miejsca nie wymienię kolejnych z tego pisowskiego gabinetu reżimowych figur. Więc do dzieła, opozycjo! Łupy w juki, a juki wziąć w troki! Kupą, mości panowie! W kupie siła!

Felieton Piotra Cywińskiego ukazał się w bieżącym numerze tygodnika „wSieci”.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook