Jedynie prawda jest ciekawa


Cymański: Platforma wykonała bardzo złośliwy ruch

06.02.2016

„PO nie podoba się nasz program, bo jest trudny do realizacji, a sama proponuje dużo droższe rozwiązanie” - punktuje Tadeusz Cymański w rozmowie z „Super Expressem”. Propozycję polityków Platformy, aby 500 zł na dziecko dostali wszyscy niezależnie od dochodów ocenia jako bardzo złośliwy i absurdalny ruch.

Cymański przypomina, że Beata Szydło już podczas kampanii wyborczej mówiła, że 500 zł otrzymają rodziny z dwójką i większą ilością dzieci. „Walczymy o to, żeby w Polsce rodziło się więcej dzieci. Mamy jeden z najgorszych wyników dzietności na świecie” - alarmuje polityk. Będzie zachęcał innych posłów do wprowadzenia wysokiego progu dochodowego. „Mówię tu o progu 2500–3000 złotych miesięcznie na osobę. Przede wszystkim trzeba pomóc biednym” - wyjaśnia Cymański. Tłumaczy, że program jest zaplanowany na dwie kadencje i należy go zmieniać etapami. Równolegle rząd PiS będzie pracował nad programem darmowych lekarstw dla seniorów.


Cymański nie jest zwolennikiem apelowania do ludzi bogatych, aby rezygnowali z pieniędzy przyznawanych w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Według niego problem należy rozwiązać ustawowo, ponieważ pieniądze powinny być kierowane do osób, które znajdują się w trudnym położeniu. Za skandal uważa sugerowanie, że rząd PiS chce pomagać tylko małżeństwom, a wyklucza konkubentów i samotne matki. „Nie ma dzieci gorszego sortu – podkreśla Cymański. I dodaje: „Nasza propozycja obejmuje wszystkie rodziny”. Zapowiada, że efekty programu będą widoczne po roku. Nie ma nic przeciwko temu, aby jeśli ktoś zna lepsze rozwiązanie, zaproponował je. Zwraca uwagę, że na całym świecie potrzebujące rodziny otrzymują zasiłki od państwa. „Skrajni liberałowie sprzeciwiający się świadczeniom to są heretycy, którzy wygadują głupoty” - podsumowuje Tadeusz Cymański.bzm/se.pl


[Fot. Fratria]
CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook