Jedynie prawda jest ciekawa


Cymański: PE się śmieje i płacze

08.12.2015

Poseł Zjednoczonej Prawicy tłumaczył, że problemy z TK zaczęły się od mieszania dwóch porządków prawnych przy wyborze sędziów, którego dokonała Platforma Obywatelska.

„Znacie mnie państwo, Tadek Cymański nie jest zwolennikiem teorii spiskowych. Nie sądzę, żeby sprawa z Trybunałem była takim tematem, z którego można by było ukręcić bicz. Jeżeli ktoś wypowiada się za lekceważeniem decyzji Trybunału, to niedobrze” - powiedział Cymański.

„To dokonało się nieprawidłowo, bo korzystano z dwóch aktów prawnych, które nie były ze sobą zharmonizowane. Zamach się dokonał w czerwcu. Dziś Parlament Europejski się śmieje i płacze, że ma się tym zajmować. Nie wiem czy do końca uda się naprawić ten bałagan, osad na pewno pozostanie” - wyjaśnił polityk Solidarnej Polski.

Tadeusz Cymański skrytykował osoby, które alarmują, iż brakuje w Polsce wolności słowa. „Jeśli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy czasami hitlerowskimi, a dzisiejszymi to ja nie mam słów. Najgorsze jest to, że ci, którzy najbardziej namieszali, najgłośniej krzyczą”- dodał polityk.

Cymański odniósł się również do  postulatu wprowadzenia stawki godzinowej za pracę w wysokości 12 złotych.

„Projekt dwunastu złotych za godzinę jest już przygotowany. Złośliwcy chcieliby, żeby wszystko weszło w życie już w dniu wyborów. Nie będziemy zwlekać ani udawać: nasze projekty wejdą w życie. Naszym celem jest pomoc ludziom, którzy mają ciężko i naprawienie sytuacji demograficznej. Chcę uspokoić wszystkich wątpiących: te projekty wejdą w życie” - zapewnił parlamentarzysta.

gah/radiogdansk.pl

[fot. Piotr Drabik from Poland/CC/flickr.com/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook