Jedynie prawda jest ciekawa


Cymański: PE się śmieje i płacze

08.12.2015

Poseł Zjednoczonej Prawicy tłumaczył, że problemy z TK zaczęły się od mieszania dwóch porządków prawnych przy wyborze sędziów, którego dokonała Platforma Obywatelska.

„Znacie mnie państwo, Tadek Cymański nie jest zwolennikiem teorii spiskowych. Nie sądzę, żeby sprawa z Trybunałem była takim tematem, z którego można by było ukręcić bicz. Jeżeli ktoś wypowiada się za lekceważeniem decyzji Trybunału, to niedobrze” - powiedział Cymański.

„To dokonało się nieprawidłowo, bo korzystano z dwóch aktów prawnych, które nie były ze sobą zharmonizowane. Zamach się dokonał w czerwcu. Dziś Parlament Europejski się śmieje i płacze, że ma się tym zajmować. Nie wiem czy do końca uda się naprawić ten bałagan, osad na pewno pozostanie” - wyjaśnił polityk Solidarnej Polski.

Tadeusz Cymański skrytykował osoby, które alarmują, iż brakuje w Polsce wolności słowa. „Jeśli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy czasami hitlerowskimi, a dzisiejszymi to ja nie mam słów. Najgorsze jest to, że ci, którzy najbardziej namieszali, najgłośniej krzyczą”- dodał polityk.

Cymański odniósł się również do  postulatu wprowadzenia stawki godzinowej za pracę w wysokości 12 złotych.

„Projekt dwunastu złotych za godzinę jest już przygotowany. Złośliwcy chcieliby, żeby wszystko weszło w życie już w dniu wyborów. Nie będziemy zwlekać ani udawać: nasze projekty wejdą w życie. Naszym celem jest pomoc ludziom, którzy mają ciężko i naprawienie sytuacji demograficznej. Chcę uspokoić wszystkich wątpiących: te projekty wejdą w życie” - zapewnił parlamentarzysta.

gah/radiogdansk.pl

[fot. Piotr Drabik from Poland/CC/flickr.com/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook