Jedynie prawda jest ciekawa


Cymański: PE się śmieje i płacze

08.12.2015

Poseł Zjednoczonej Prawicy tłumaczył, że problemy z TK zaczęły się od mieszania dwóch porządków prawnych przy wyborze sędziów, którego dokonała Platforma Obywatelska.

„Znacie mnie państwo, Tadek Cymański nie jest zwolennikiem teorii spiskowych. Nie sądzę, żeby sprawa z Trybunałem była takim tematem, z którego można by było ukręcić bicz. Jeżeli ktoś wypowiada się za lekceważeniem decyzji Trybunału, to niedobrze” - powiedział Cymański.

„To dokonało się nieprawidłowo, bo korzystano z dwóch aktów prawnych, które nie były ze sobą zharmonizowane. Zamach się dokonał w czerwcu. Dziś Parlament Europejski się śmieje i płacze, że ma się tym zajmować. Nie wiem czy do końca uda się naprawić ten bałagan, osad na pewno pozostanie” - wyjaśnił polityk Solidarnej Polski.

Tadeusz Cymański skrytykował osoby, które alarmują, iż brakuje w Polsce wolności słowa. „Jeśli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy czasami hitlerowskimi, a dzisiejszymi to ja nie mam słów. Najgorsze jest to, że ci, którzy najbardziej namieszali, najgłośniej krzyczą”- dodał polityk.

Cymański odniósł się również do  postulatu wprowadzenia stawki godzinowej za pracę w wysokości 12 złotych.

„Projekt dwunastu złotych za godzinę jest już przygotowany. Złośliwcy chcieliby, żeby wszystko weszło w życie już w dniu wyborów. Nie będziemy zwlekać ani udawać: nasze projekty wejdą w życie. Naszym celem jest pomoc ludziom, którzy mają ciężko i naprawienie sytuacji demograficznej. Chcę uspokoić wszystkich wątpiących: te projekty wejdą w życie” - zapewnił parlamentarzysta.

gah/radiogdansk.pl

[fot. Piotr Drabik from Poland/CC/flickr.com/Wikimedia Commons]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook