Jedynie prawda jest ciekawa


Cugowski: mamy społeczeństwo jak za Gierka

30.12.2014

„Część społeczeństwa nie pamięta PRL-u. Oni słyszeli, że Kiszczak i Jaruzelski to ludzie pokoju”.

Krzysztof Cugowski, lider Budki Suflera, nie jest zachwycony stanem polskiego społeczeństwa. W jego ocenie mamy powtórkę z historii. „Dzisiejsze społeczeństwo jest podobne do społeczeństwa końcówki Gierka. Wtedy też ówczesna władza, mając nieswoje pieniądze, dala ludziom namiastkę luksusu. Różnica jest tylko to, że wtedy luksusem było dostanie kiełbasy czy pomarańczy” – mówił Cugowski w TV Republika.

„Dużą część naszego społeczeństwa stanowi pokolenie, które nie pamięta PRL-u czy stanu wojennego, oni tego wszystkiego nie wiedzą. Oni przez lata słyszeli, że Kiszczak i Jaruzelski to ludzie pokoju” – dodał.

Wskazał na elementarne zaniedbania, jakie widać w III RP. „Problem polega na edukacji. W czasie, kiedy młody człowiek staje się dorosły, zaczyna więcej rozumieć, zabiera mu się lekcje historii” – wskazał muzyk.

Cugowski zaznaczył, że obecny kształt oświaty prowadzi do ignorowania ważnych informacji i zastępowania ich jedynie kwestiami użytecznymi. „U nas nadszedł model edukacji amerykańskiej – minimum orientacji o świecie i swoim kraju, produkowanie ludzi, którzy mają pracować” – mówił. „Żeby społeczeństwo nie miało za wielkich ambicji, należy je kształtować w taki właśnie sposób – w odcięciu od tradycji i historii” – wyjaśniał.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook