Jedynie prawda jest ciekawa


Co za arogant! Cimoszewicz: PiS to durnie

12.01.2016

"Polityka szukania wokół siebie wrogów jest samobójcza i antypolska".

Włodzimierz Cimoszewicz, postkomunistyczny były premier i szef MSZ, nie przebiera w słowach. W sposób bardzo brutalny i butny atakuje PiS i rząd. Pytany o nagonkę na Polskę, jaka płynie z Europy Zachodniej Cimoszewicz atakuje rząd.

"Reakcja strony polskiej polegająca na wzywaniu niemieckiego ambasadora, by rozmawiać o wypowiedziach ludzi niewystępujących jako politycy niemieccy, świadczy albo o ignorancji, albo o celowym wciąganiu opinii publicznej w fikcyjną sytuację" - mówi Cimoszewicz "Super Expressowi".

Dodaje, że "robi się nam konflikt polsko-niemiecki, podczas gdy ambasador nie ma nic do powiedzenia w sprawie ludzi, którzy są co prawda obywatelami niemieckimi, ale są przedstawicielami instytucji międzynarodowej". "Jeśli MSZ uważa, że należało w ten sposób zareagować, to należało wezwać przedstawicieli Unii Europejskiej, nie państwa niemieckiego" - zaznacza.

W ocenie Cimoszewicza rząd prowadzi politykę antypolską. "Polska ma już tak złą opinię w wielu krajach, że jeśli będzie się to ciągnęło dalej, musimy na tym przegrać. Polityka szukania wokół siebie wrogów, bez znalezienia jakiegokolwiek przeciwnika, jest samobójcza i antypolska" - uważa były premier.

Na uwagę, że "politycy PiS wyraźnie mówią o szukaniu sojuszy", były polityk SLD reaguje butnie: "Ja wiem, co oni mówią. Ale to są durnie, za przeproszeniem. Prowadzą antypolską politykę".

Cimoszewicz tłumaczy, że spodziewa się dalszych kroków Unii na rzecz presji wobec Polski. Nie widać, by takie działanie UE przeszkadzało Cimoszewiczowi. "Najpierw będzie posiedzenie Komisji Europejskiej. "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że jest jednomyślność za tym, by wdrożyć procedurę kontroli i obserwowania praworządności w Polsce. Osobiście teraz się tego nie spodziewam" - tłumaczy Cimoszewicz.

I dodaje: "nie mam jednak wątpliwości, że sytuacja w Polsce jest traktowana z najwyższą powagą w bardzo wielu krajach europejskich". "I panuje tam świadomość, że Unia Europejska musi zająć zdecydowane stanowisko, wpłynąć na Polskę" - kwituje.

Jak widać Cimoszewicz jest zadowolony, że UE napiętnuje Polskę. Ciekawe pojmowanie misji osoby publicznej...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook