Jedynie prawda jest ciekawa


"Grube ryby" a sprawy obywateli

07.05.2016

Trzy marsze 7 maja przejdą przez Warszawę. Najwięcej uwagi skupia się oczywiście na tym, który organizuje KOD na czele z Platformą Obywatelską. Organizatorzy manifestacji zapewniają, że demonstracja nie ma charakteru politycznego. Trudno w to wierzyć, kiedy na czele pochodu stoją takie tuzy polskiej polityki jak Grzegorz Schetyna czy Ryszard Petru. Podobnego zdania jest także ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„Co wspólnego z problemami zwykłego obywatela, który drży w obawie przed bezrobociem i brakiem pieniędzy na wykup lekarstw, mają tacy syci i zadowoleni z siebie członkowie establishmentu jak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Walz czy poseł Grzegorz Schetyna (ileż on i jego protegowani piastowali już stanowisk!)?” - pyta się kapłan w tekście pt. "Grube ryby podpalają Polskę. We własnym interesie” na portalu Onet.pl

Isakowicz-Zaleski podkreśla, że nie popiera KODu, ani żadnej mainstreamowej partii i boli go udział „grubych ryb” w „Błękitnym marszu”.

„KOD-u nie popieram, ale też nie nazywam go Targowicą. Dodam, że nie głosowałem na PiS, bo według mnie formuła partii wodzowskich wyczerpała się. To samo dotyczy PO, PSL i SLD. Jedynie, co mnie w tym wszystkim szokuje i z czym się nie zgadzam, to fakt, że na czoło tych pochodów wpychają się "grube ryby", w tym politycy, którzy przez ostatnie 8 lat (niektórzy jeszcze dłużej) byli u steru władzy, czerpiąc z tego przeróżne korzyści.” - pisze kapłan.

Zdaniem Zaleskiego z walką o demokracje mają także mało wspólnego Balcerowicz i Petru.

„Co też wspólnego z pracownikami, harującymi na "śmieciowych" umowach w supermarketach i zagranicznych korporacjach, mają tacy krezusi jak np. np. Leszek Balcerowicz (doradca ukraińskiego prezydenta-oligarchy Petro Poroszenki, zwanego "królem czekolady") czy namaszczony przez niego Ryszard Petru, też człowiek nadzwyczaj bogaty?” - pyta retorycznie ksiądz.

Na koniec ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wystosował apel do uczestników marszu.

„Szanowni KOD-owicze! Maszerujcie w spokoju i szczęśliwie powróćcie wieczorem do swoich domów. Jednak nie dajcie się manipulować i wodzić za nos "grubym rybom" i przegranym politykom, którzy podpalają Polskę nie dla jej dobra, ale dla swoich korzyści.”

kk/Onet.pl

[fot. Youtube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook