Jedynie prawda jest ciekawa


Co ważniejsze, gospodarka czy Smoleńsk?

28.09.2011

Najpierw spekulacje na temat rzekomych planów skompromitowania Jarosława Kaczyńskiego sfałszowanym nagraniem jego ostatniej rozmowy z bratem, którą w trakcie ciszy wyborczej mają opublikować zagraniczne media. Potem szokująca wiadomość o wynikach ekshumacji i sekcji zwłok Zbigniewa Wassermana.

Czy w związku z tymi medialnymi doniesieniami z ostatnich dni Smoleńsk stanie się głównym tematem kampanii? Mimo że politycy wszystkich partii, wydawałoby się, tego nie chcą?

- Ktoś przygotowuje prowokację. Rozmawialiśmy wyłącznie o zdrowiu mamy, jak codziennie od rana. Jeśli się ktoś odważy zrobić coś takiego, jak sfałszowanie tej rozmowy, to będzie to nowa jakość - bardzo zła w polskim życiu publicznym – powiedział "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wcześniej podobnie wypowiadał się w wywiadzie dla tygodnika „Uważam Rze”. 
W poniedziałek, podczas rozmowy z Moniką Olejnik w Radiu Zet marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zareagował śmiechem na pytanie o tę sprawę - Zawsze było tak, że coś się działo w końcówce kampanii, zawsze pojawiały się jakieś służby, jakieś przecieki, coś się działo

Wtedy nie rządziła Platforma, tylko inne partie. Mam nadzieję że Polska jest normalnym krajem i nikt nie dopuści do tego, żeby była jakaś rozgrywka i wyciąganie haków - powiedział polityk PO.
Z kolei radio RMF FM, poinformowało, że tylko od 7 do 10 procent rosyjskiego protokołu z sekcji zwłok Zbigniewa Wassermanna, który zginął w Smoleńsku zgadza się z wstępnymi wynikami po ekshumacji i sekcji zrobionej przez polskich ekspertów. Ta informacja zbiegła się z wynikami sondażu CBOS, z którego wynika, że Polacy mają małe zaufanie co do sposobu wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. Aż 41 proc. Polaków uważa raport komisji ministra Jerzego Millera w sprawie Smoleńska za nierzetelny, a za rzetelny tylko 30 proc.  

- Mimo wszystko, sądzę że Smoleńsk nie zdominuje kampanii wyborczej. Dalej głównym tematem pozostaną kwestie gospodarcze i socjalne, bo to najbardziej interesuje Polaków  – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info publicysta Wiktor Świetlik – Co do domniemanej prowokacji, nawet jeśli były takie plany w PO, by zagrać tą sprawą, to jej ujawnienie teraz jest uderzeniem wyprzedzającym, które skutecznie je neutralizuje i uniemożliwia zagranie kartą smoleńską.

Zdaniem Świetlika, Smoleńsk i tak wciąż jest obecny w kampanii PiS, ale w tle. Tak jak u innych partii, PiS eksponuje sprawy bytowe, bo to dziś najbardziej interesuje Polaków. Poza tym PiS nie chce być też kojarzony jako partia jednego tematu. – Jak widać po sondażach, ta taktyka opłaca się PiS – stwierdził Świetlik.

Marcin Herman
[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook