Jedynie prawda jest ciekawa


Co w nowym numerze "SIECI"?

28.07.2013

Już w najbliższy poniedziałek, 29 lipca br. ukaże się najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”. W numerze między innymi o Powstaniu Warszawskim: walka, heroizm, broń, klęska – o jaką Polskę walczyli powstańcy w 1944 roku.

Redakcja „Sieci” przygotowała 116-stronicowy dodatek specjalny, a w nim trzy zwycięskie akcje Powstania Warszawskiego opisuje Andrzej Rafał Potocki. Partnerem dodatku są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe.

Ponadto Ryszard Makowski ujawnia nieznane kulisy serialu „Alternatywy 4” i podkreśla: "Serial, który miał śmieszyć „tu i teraz”, czyli w czasach siermiężnej komuny, okazał się ponadczasowy".

Grzegorz Górny sprawdza, czego uczy nas Jerzy Owsiak na przystanku Woodstock.

Bracia Karnowscy rozmawiają z Grzegorzem Biereckim, senatorem i prezesem Światowej Rady Związków Kredytowych, który zaznacza: "Musimy wspierać wolne media, które są fundamentem wolności (…) Dla mnie najważniejsze jest to, by powstawały media, poprzez które będzie słyszalny interes Polski".

Zaś Maja Narbutt ujawnia jak ekipa Hanny Gronkiewicz- -Waltz przejęła największe miejskie muzeum – Muzeum Historyczne w Warszawie.

W najnowszym „Sieci” także Łukasz Adamski o polskich gwiazdach, które przyznają się do Boga, a także rozmowa z „nauczycielem mistrzów”, prof. Krzysztof Diksem, którego studenci są wśród najlepszych programistów świata. Jolanta Gajda-Zadworna pisze o polskich serialowych hitach, a Dorota Łosiewicz radzi jak zaplanować i spędzić udane wakacje z dzieckiem.

W tygodniku ponadto Urszula Lipińska dla kinomaniaków pisze o letnich hitach filmowych, a Wojciech Lada przypomina, jak huta szkła zmieniła Krosno: "Równo 90 lat temu grupa międzywojennych biznesmenów postanowiła zainwestować w szkło. Wybór padł na podkarpackie Krosno, które – choć wcześniej nic wspólnego ze szkłem nie miało – dziś jest jego symbolem”.

Co poza tym?

 "Chodzi o to, żeby zwabić. Przynęta musi być atrakcyjna. Krisznowcy manifestują miłość, przyjaźń i niby "wyższą" wiedzę o Bogu, ale to bardzo niebezpieczny i rasistowski ruch" - mówi w rozmowie z Marzeną Nykiel dominikanka, s. Michaela Pawlik OP, znawczyni hinduizmu, psycholog i badaczka filozofii Wschodu.

Z kolei Marcin Fijołek podsumowuje debatę w sprawie uboju rytualnego: "Oskarżenia o antysemityzm, upadek rządowego projektu, konflikty wewnątrz koalicji, ostre oświadczenia izraelskiego MSZ, głosy muzułmanów wymieszane z deklaracjami obrońców praw zwierząt, wreszcie podziały idące w poprzek jakiejkolwiek logice i dotychczasowym sojuszom. Dawno nie było w Polsce debaty, która spowodowałaby tyle wrażeń. Na czym polega procedura, która do czerwoności rozgrzewa jej zwolenników, jak i przeciwników? I jakie będą skutki całej dyskusji?" - czytamy w tygodniku.

Czytelnicy znajdą również stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Jerzego Jachowicza, Wiktora Świetlika, Łukasza Warzechy i Piotra Zaremby.

Nowy numer „Sieci”, zaliczonego w maju do grona najczęściej cytowanych tygodników w Polsce, już od 29 lipca w sprzedaży.

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook