Jedynie prawda jest ciekawa


Co w nowym numerze "SIECI"?

28.07.2013

Już w najbliższy poniedziałek, 29 lipca br. ukaże się najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”. W numerze między innymi o Powstaniu Warszawskim: walka, heroizm, broń, klęska – o jaką Polskę walczyli powstańcy w 1944 roku.

Redakcja „Sieci” przygotowała 116-stronicowy dodatek specjalny, a w nim trzy zwycięskie akcje Powstania Warszawskiego opisuje Andrzej Rafał Potocki. Partnerem dodatku są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe.

Ponadto Ryszard Makowski ujawnia nieznane kulisy serialu „Alternatywy 4” i podkreśla: "Serial, który miał śmieszyć „tu i teraz”, czyli w czasach siermiężnej komuny, okazał się ponadczasowy".

Grzegorz Górny sprawdza, czego uczy nas Jerzy Owsiak na przystanku Woodstock.

Bracia Karnowscy rozmawiają z Grzegorzem Biereckim, senatorem i prezesem Światowej Rady Związków Kredytowych, który zaznacza: "Musimy wspierać wolne media, które są fundamentem wolności (…) Dla mnie najważniejsze jest to, by powstawały media, poprzez które będzie słyszalny interes Polski".

Zaś Maja Narbutt ujawnia jak ekipa Hanny Gronkiewicz- -Waltz przejęła największe miejskie muzeum – Muzeum Historyczne w Warszawie.

W najnowszym „Sieci” także Łukasz Adamski o polskich gwiazdach, które przyznają się do Boga, a także rozmowa z „nauczycielem mistrzów”, prof. Krzysztof Diksem, którego studenci są wśród najlepszych programistów świata. Jolanta Gajda-Zadworna pisze o polskich serialowych hitach, a Dorota Łosiewicz radzi jak zaplanować i spędzić udane wakacje z dzieckiem.

W tygodniku ponadto Urszula Lipińska dla kinomaniaków pisze o letnich hitach filmowych, a Wojciech Lada przypomina, jak huta szkła zmieniła Krosno: "Równo 90 lat temu grupa międzywojennych biznesmenów postanowiła zainwestować w szkło. Wybór padł na podkarpackie Krosno, które – choć wcześniej nic wspólnego ze szkłem nie miało – dziś jest jego symbolem”.

Co poza tym?

 "Chodzi o to, żeby zwabić. Przynęta musi być atrakcyjna. Krisznowcy manifestują miłość, przyjaźń i niby "wyższą" wiedzę o Bogu, ale to bardzo niebezpieczny i rasistowski ruch" - mówi w rozmowie z Marzeną Nykiel dominikanka, s. Michaela Pawlik OP, znawczyni hinduizmu, psycholog i badaczka filozofii Wschodu.

Z kolei Marcin Fijołek podsumowuje debatę w sprawie uboju rytualnego: "Oskarżenia o antysemityzm, upadek rządowego projektu, konflikty wewnątrz koalicji, ostre oświadczenia izraelskiego MSZ, głosy muzułmanów wymieszane z deklaracjami obrońców praw zwierząt, wreszcie podziały idące w poprzek jakiejkolwiek logice i dotychczasowym sojuszom. Dawno nie było w Polsce debaty, która spowodowałaby tyle wrażeń. Na czym polega procedura, która do czerwoności rozgrzewa jej zwolenników, jak i przeciwników? I jakie będą skutki całej dyskusji?" - czytamy w tygodniku.

Czytelnicy znajdą również stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Jerzego Jachowicza, Wiktora Świetlika, Łukasza Warzechy i Piotra Zaremby.

Nowy numer „Sieci”, zaliczonego w maju do grona najczęściej cytowanych tygodników w Polsce, już od 29 lipca w sprzedaży.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook