Jedynie prawda jest ciekawa


Co tu upamiętniać Panie Prezydencie?

25.09.2013

Bronisław Komorowski rozmawiał w Nowym Jorku z prezydentem USA Barackiem Obamą na temat upamiętnienia przyszłorocznej 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Cały poranny blok POLSAT NEWS głosi do znudzenia, że chodzi o upamiętnienie pierwszych „wolnych” wyborów!

Pomijając, czy Bronisław Komorowski rozmawiał o „częściowo wolnych wyborach” (jak podaje onet.pl) czy o „wolnych wyborach” (jak informuje POLSAT NEWS) to w tej rozmowie przekonywał, że 4 czerwca 2014 roku to „25. rocznica odzyskania wolności, budowy demokracji, nie tylko w wymiarze polskim, ale także w wymiarze naszej części Europy (…) Liczymy bardzo na aktywne zaistnienie USA w tej rocznicy, która jest świętem wolności, a 4 czerwca jest świętem wolności nie tylko Polski”.

Idąc tropem stanowiska wyrażonego przez prezydenta Komorowskiego można uznać, że wybory z 19 stycznia 1947 roku również były świętem wolności… bowiem komuniści dopuścili do udziału w nich kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Przypominam, że z zachowanych dokumentów Służby Bezpieczeństwa będących w zasobach IPN wynika, że 4 czerwca 1989 roku w całym kraju komunistyczne służby specjalne prowadziły akcję o kryptonimie „URNA”, której celem było wyeliminowanie z walki wyborczej kandydatów Konfederacji Polski Niepodległej oraz Stronnictwa Pracy. Do tego nie dopuszczono do rejestracji żadnego kandydata Solidarności Walczącej. W każdej obwodowej komisji wyborczej był funkcjonariusz SB, ZOMO czy ORMO, który miał pilnować, aby kandydaci przeciwni zmowie „Okrągłego Stołu” nie zdobyli mandatów parlamentarnych. Podobnie „czuwano” nad wynikami w skali kraju.

W moim opublikowanym m.in. przez wPolityce.pl tekście z 4 czerwca 2013 roku oceniłem wydarzenia z 4 czerwca 1989 r. następująco:

"(…) W styczniu 1989 r. – w przeddzień „Okrągłego Stołu” – zginęli dwaj księża związani z opozycją: w Warszawie ks. Stefan Niedzielak, a pod Białymstokiem ks. Stanisław Suchowolec. Kolejny, ks. Sylwester Zych, zginął w lipcu 1989 r. W tym czasie w więzieniach PRL są przetrzymywani więźniowie polityczni, np. niedawno zmarły dziennikarz i sowietolog Józef Szaniawski. Funkcjonariusze MSW PRL masowo niszczą akta osobowe agentów i przygotowują się do nowych ról w strukturach III RP (policja, sądownictwo, prokuratura czy biznes). Komuniści korzystając ze środków finansowych udostępnianych przez Komunistyczną Partię Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich przygotowują transformację komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w „socjaldemokrację”. (…)

Jaruzelski „w nagrodę” został wybrany głosem posła opozycji z „dogadanego Sejmu PRL X kadencji” na funkcję prezydenta PRL. „Zbrodniarzo-prezydent” nominował dziesiątki sędziów panujących nad warszawskim sądownictwem dotkniętym hańbą procesu WRON czy Kociołka – czym zapewnił sobie miano jedynego dyktatora XX wieku, który nie poniósł żadnej odpowiedzialności. (…)

Niedawno publicznie zaproponowałem, aby ustanowić dzień 27 października „Dniem Demokracji”. Apeluję do patriotycznych działaczy (…) aby upamiętnić wybory do Sejmu RP I kadencji i tym odciąć się od spuścizny „Okrągłego Stołu” oraz Magdalenki. 4 czerwca pozostawmy tym, którzy patrzą dalej na postkomunistów przez pryzmat „ludzi honoru”. Ich dzisiejszy wybór i ich feta !"

Przesłany Bronisławowi Komorowskiemu – wspomniany powyżej – projekt ustawy dotyczący ustanowienia 27 października „Dniem Demokracji” nie spotkał się z żadną reakcją Kancelarii Prezydenta RP, nawet najkrótszym jednozdaniowym pismem z odpowiedzią!

W świetle „pogadanki” Bronisława Komorowskiego z prezydentem Barackiem Obamą w sprawie 4 czerwca 1989 roku trzeba uznać, że wiele środowisk z sentymentem podchodzi do czasów komunizmu w wydaniu schyłkowego PRL. Wstydząc się zmowy „Okrągłego Stołu” i „antykomunistycznego rządu Tadeusza Mazowieckiego” z tow. Kiszczakiem niektórzy nie mają oporów aby przekonywać cały świat, że „ludzie honoru” red. Michnika zasługują na miano „ojców transformacji”, a pseudodemokratyczne wybory na upamiętnienie. Żenujące!

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny,

poseł na Sejm RP (1991-2001)

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

[fot: PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook