Jedynie prawda jest ciekawa


Co tu jeszcze robisz gipsowy pomniku?

07.07.2016

Co ty tu jeszcze robisz człowieku, konfidencie? Daj już tej Polsce, którą od lat oszukujesz, święty spokój.

Bez wątpienia Wałęsa jest największym konfidentem XX wieku. Pod tym względem nikt nie może się z nim równać. Oszukał wszystkich oprócz ubeków. I za to dostał Nagrodę Nobla, honorowe doktoraty i wiele innych zaszczytów. Jestem też bliski przekonaniu, że oszukał także świętego Jana Pawła II. Chociaż papież mógł się wiele domyślać. To był geniusz. W przeciwieństwie do Wałęsy nie ogłaszał tego wszem i wobec.

Teraz noblista o nalanej tłuszczem twarzy, ignorujący historyczne, niepodważalne źródła, że był po prostu „Bolkiem”, kapusiem i zdrajcą odgraża się, że ruszy dwa miliony Polaków przeciwko…Polakom. Trzeba być skrajnie ograniczonym, aby głosić takie manifesty. Wałęsa jest ograniczony.

Co ty tu jeszcze robisz człowieku, konfidencie i gipsowy pomniku? Daj już tej Polsce, którą od lat oszukujesz, święty spokój. Odejdź, przepadnij, jedź do Honolulu czy Miami, fotografuj się z panienkami, tańcz w polonijnych klubach na całym świecie. Byle nie w Polsce.

Są tacy, którzy podgrzewają „legendę” Wałęsy, czyli bajkę, która nigdy nie miała miejsca. Im jeszcze jest Bolek potrzebny. Ale przyjdzie czas, że go już zużyją i wtedy wyplują jak wyssaną pestkę przypominając sobie, że był pospolitym donosicielem.

Aleksander Nalaskowski / wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook