Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Co się dzieje za parawanem?

09.01.2012

- Z całej konferencji poznańskiej szczególnie warto zapamiętać słowa dotyczące zarzutu pułkownika Przybyła, że w całej sprawie toczą się zakulisowe gry grup lobbystycznych i złodziejskich, dążące do likwidacji prokuratury wojskowej jako zapory przed złodziejstwem w armii - uważa Michał Karnowski.

Czy pułkownik Przybył został zaszczuty niesłusznymi zarzutami? Czy dziennikarze go oskarżający powinni czuć się winni? Zawsze gdy dojdzie do takiej tragedii, kiedy negatywny bohater dziennikarskich tekstów targa się na własne życie,  padają sobie takie pytania. Ale śledząc teksty na temat podejrzeń inwigilowania dziennikarzy nie można stwierdzić by media przekroczyły tu jakąś granicę, by uruchomiono mechanizm zaszczuwania i nagonki.

Na razie musimy też odłożyć na później stwierdzenie kto miał rację co do meritum sprawy - czy nielegalnie sięgano po billingi dziennikarzy czy też nie. Za mało mamy danych by to rozstrzygać, musi to wyjaśnić śledztwo przeprowadzone przez prokuratora zewnętrznego w stosunku do prokuratury.

Z całej konferencji poznańskiej szczególnie warto odnotować i zapamiętać słowa dotyczące zarzutu pułkownika Przybyła, że w całej sprawie toczą się zakulisowe gry grup lobbystycznych i złodziejskich, dążące do likwidacji prokuratury wojskowej jako zapory przed złodziejstwem w armii. Dziennikarze usłyszeli m.in.

Nasze śledztwa obejmują coraz większy zakres i prowadzą do ujawniania nowych nieprawidłowości oraz systemu przestępczych powiązań, na styku działania prywatnej przedsiębiorczości i funkcjonariuszy państwowych decydujących o dystrybucji środków finansowych. Ujawniliśmy przestępstwa korupcyjne, mechanizmy ustawiania przetargów i wyłudzania ogromnych kwot z budżetu Wojska Polskiego.

Moim zdaniem to właśnie z tego powodu jesteśmy bezpodstawnie atakowani.

W tej chwili jesteście używani do kampanii mającej przekonać ośrodki decyzyjne o nieprzydatności i archaiczności systemu wojskowego wymiaru sprawiedliwości.

Pisząc nieprawdziwe i nieprzemyślane słowa o łamaniu prawa przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Poznaniu Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej zostaliście włączeni w kampanię zmierzającą do jak najszybszego zlikwidowania tej ostatniej zapory przed systemem zorganizowanej przestępczości pozwalającej na całkowite i bezkarne okradanie Wojska Polskiego.

Wygląda na to, że za parawanem świetnie działającego rzekomo państwa wielkie grupy interesu robią co chcą, czują się całkowicie bezkarnie, są zdolne do budowania skomplikowanych operacji mających na celu dyskredytowanie niewygodnych osób.

To nie dziwi. Podobnie przecież działo się w latach 90., kiedy Polską rządziła monopolistycznie grupa SLD. I dzieje się tak zawsze kiedy władza osiąga stan monopolu, kiedy media zajmują się propagandą, są zależne od rządowych pieniędzy. A te niezależne - atakowane, co robi np. w żenującym stylu najnowszy "Wprost".

I tu trzeba się z pułkownikiem zgodzić - dziennikarze są używani. Koszty - takie jak opisał pułkownik tuż przed tragiczną próbą samobójczą.

Michał Karnowski

[Fot. PAP/Marek Zakrzewski]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook