Jedynie prawda jest ciekawa


Ćosić o rozdziale uchodźców: Większość ma fałszywe dokumenty

23.05.2017

Kwestia rozdziału uchodźców i rozwiązania kryzysu migracyjnego to jeden z najważniejszych tematów w Europie. Jednak rąbek tajemnicy związanej z weryfikacją uchodźców uchyliła w programie „Bez retuszu” polska korespondentka w Brukseli Dominika Ćosić i informacje te szokują.

Dziennikarka powołała się na słowa polskich ekspertów współpracujących z Ministerstwem Spraw Zagranicznych podkreślając wyraźnie, że to nie byli politycy, ale niezależni eksperci, którzy sprawą uchodźców badają na miejscu, we Włoszech.


Ćosić podkreśliła, że udali się oni do Włoszech, aby sprawdzić, jak wygląda weryfikacja uchodźców, którzy mogliby trafić do Polski. Ich relacja w tej sprawie była szokująca. Okazuje się, że niejednokrotnie to samo zdjęcie znajdowano w wielu paszportach, zaś kilkunastoletni wiek był wpisany u osób, które wyraźnie miały około 40 lat.

"Są tak zwane hot spoty, czyli punkty w Grecji i we Włoszech, gdzie są rejestrowani uchodźcy. Polscy eksperci udali się, żeby sprawdzić te punkty, ponieważ chcieli zweryfikować ludzi, których zaproszą do Polski i dadzą im status uchodźcy. Okazało się, że na, bodajże, 90 lub 100 osób, ponad 70 miało fałszywe dokumenty. W paszportach ponad 30 panów miało to samo zdjęcie. W paszporcie był podany wiek 15 lat, a to był – przepraszam – chłop 40-letni"— zwróciła uwagę korespondentka.

Dominika Ćosić mówiła również o tym, co przekazali jej eksperci z Estonii. Okazuje się, że Włosi dążą do tego, żeby najbardziej agresywnych, niezidentyfikowanych uchodźców wysyłać dalej do Europy. Stąd też z góry przydzielają oni grupy dla danych krajów czy ekspertów.

"Rozmawiałam z Włochami i z moimi kolegami dziennikarzami z innych krajów, jak z Estonii.Estończyk powiedział mi, że Włosi na przykład uniemożliwiają weryfikację. Dlaczego? Bo oni chcą się pozbyć uchodźców, zwłaszcza tych najbardziej niezweryfikowanych, niebezpiecznych i najbardziej niewygodnych. Dlatego jak przyjechali estońscy eksperci, nie mogli wykonać swoich działań, bo Włosi chcieli im dać grupę, którą im wyznaczyli"– mówiła Dominika Ćosić.

wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook