Jedynie prawda jest ciekawa


Cieślak nie wierzy w PO

03.02.2015

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Mikołaj Cieślak, artysta estradowy, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówi o platformerskiej propagandzie w show-biznesie.

„Kiedyś, podczas próby któregoś z naszych programów, mając podpięty mikrofon, powiedziałem: 'Ale chyba nie myślicie, że państwo polskie zrobiło wszystko, by wyjaśnić Smoleńsk?'. Zapadła grobowa cisza, a potem wszyscy zmienili temat. Dopiero po jakimś czasie podszedł do mnie jeden z wykonawców i szepnął: 'Ja też tak myślę'. Stary, co tu się dzieje, o co tu chodzi?! Ten facet szepcze do mnie, jakbyśmy byli w jakiejś konspiracji! Absurd” - mówi Cieślak.

Nawiązując do największych afer medialnych z udziałem przedstawicieli obozu rządzącego, a także do dramatycznej sytuacji frankowiczów zdanych tylko na siebie, artysta wątpi w zmianę kursu polityki.

„Nie wierzę, że zmieni to Platforma, że ten rząd pomoże frankowiczom. Można było na Węgrzech, można było w Chorwacji, ale w Polsce okaże się, że nie można. (…) Lobbing banków jest tak silny, że nikt z PO się mu nie przeciwstawi” - podkreśla Mikołaj Cieślak.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem artysta tłumaczy, w jaki sposób show-biznes wykreował obraz elektoratu Platformy Obywatelskiej.

„Dowodem na twoją inteligencję, rozumność, jest głosowanie na PO. Spotykam czasem ludzi poza Warszawą, którzy chcą mi się przypodobać, pokazać, że są tacy jak my. I puszczają oko, udowodniają grubym żartem z Kaczyńskiego, że oni też są światowi. W końcu każdy chce należeć do elity, a ta odróżnia się od plebsu tym, że głosuje na Platformę” - zauważa komik.

Cały wywiad z Mikołajem Cieślakiem w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot. Julita Szewczyk/wSieci]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook