Jedynie prawda jest ciekawa


Cieślak nie wierzy w PO

03.02.2015

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Mikołaj Cieślak, artysta estradowy, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówi o platformerskiej propagandzie w show-biznesie.

„Kiedyś, podczas próby któregoś z naszych programów, mając podpięty mikrofon, powiedziałem: 'Ale chyba nie myślicie, że państwo polskie zrobiło wszystko, by wyjaśnić Smoleńsk?'. Zapadła grobowa cisza, a potem wszyscy zmienili temat. Dopiero po jakimś czasie podszedł do mnie jeden z wykonawców i szepnął: 'Ja też tak myślę'. Stary, co tu się dzieje, o co tu chodzi?! Ten facet szepcze do mnie, jakbyśmy byli w jakiejś konspiracji! Absurd” - mówi Cieślak.

Nawiązując do największych afer medialnych z udziałem przedstawicieli obozu rządzącego, a także do dramatycznej sytuacji frankowiczów zdanych tylko na siebie, artysta wątpi w zmianę kursu polityki.

„Nie wierzę, że zmieni to Platforma, że ten rząd pomoże frankowiczom. Można było na Węgrzech, można było w Chorwacji, ale w Polsce okaże się, że nie można. (…) Lobbing banków jest tak silny, że nikt z PO się mu nie przeciwstawi” - podkreśla Mikołaj Cieślak.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem artysta tłumaczy, w jaki sposób show-biznes wykreował obraz elektoratu Platformy Obywatelskiej.

„Dowodem na twoją inteligencję, rozumność, jest głosowanie na PO. Spotykam czasem ludzi poza Warszawą, którzy chcą mi się przypodobać, pokazać, że są tacy jak my. I puszczają oko, udowodniają grubym żartem z Kaczyńskiego, że oni też są światowi. W końcu każdy chce należeć do elity, a ta odróżnia się od plebsu tym, że głosuje na Platformę” - zauważa komik.

Cały wywiad z Mikołajem Cieślakiem w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot. Julita Szewczyk/wSieci]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook