Jedynie prawda jest ciekawa


Cierpienia młodego Stuhra i starego Lisa

14.08.2013

Dlaczego ci biedacy cierpią tak dotkliwie, przecież już od sześciu lat nie rządzi ten straszny PiS! - pyta europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Mam tego dość! - protestuje na okładce ostatniego (w sensie najświeższego) tygodnika Newsweek Polska, aktor Maciej Stuhr.

A wewnątrz numeru wybitny aktor boleje jeszcze dramatyczniej. - To jest lincz! Czuje się, jakby ktoś wsadził mi rękę do majtek i czegoś tam szukał..

W majtkach szukał... hmmm...czy to aby na pewno zażalenie?

I cierpi też niewinne dziecko – 13 letnia córka Stuhra, która przeczytał coś tam i się rozpłakała.

Ale żarty na bok, bo cierpienia młodego wciąż jeszcze Stuhra są tak wielkie, że to co przeżył w związku z filmem „Pokłosie” to mały pikuś w porównaniu z tym, co nieszczęśnik z bliżej nieokreślonych przyczyn przeżywa teraz.

Stuhr to nie jedyny cierpiętnik na łamach ostatniego (w sensie najświeższego) Newsweeka Polska.

Cierpi też brutalnie zaatakowany na Woodstocku Miecugow. Juz samo zdjęcie zbolałej twarzy wskazuje na głębię przeżyć i autentyczność traumatycznego doświadczenia. Miecugow, wsparty na dłoni, okulary, zadumane oblicze, pod nim jakaś planszowa układanka i litery układające się w tajemniczy napis - stop, dość, zmyć...

Atak w Kostrzynie nie był wszak jedynym traumatycznym przeżyciem Miecugowa. Nie mniej zabolało go, gdy jakiś pan zaczepił go na przejściu, upewnił się – czy pan Miecugow? - a usłyszawszy potwierdzenie skwitował – ręce opadają...

Źle, gdy ręce na widok Miecugowa opadają, jeszcze gorzej, gdy się wznoszą...

Cierpi też we własnym Newsweeku osobiście Tomasz Lis., na zdjęciu podpierający piąstką brodę, z widocznym zegarkiem, niestety marka nie da się rozpoznać i nie wiadomo – lepszy to czy gorszy zegarek, niż Nowaka.

W felietonie pod wymownym tytułem „Pokłosie” Lis boleje nad krzywdą i Stuhra i Miecugowa, a wina za ich cierpienia obarcza katolików. - oto w najbardziej katolickim kraju w Europie doskonały biznes – polityczny i finansowy – można zrobić na ludzkiej nienawiści...

Skaranie boskie z tymi katolikami...

Cierpi nie tylko Stuhr, Miecugow i Lis, według Newsweeka cierpi cały naród. Cierpi i pije. Polak pije więcej niż w PRL-u - i jak informuje autorka Newsweeka Małgorzata Święchowicz - pije żeby walnęło, a nie tylko żeby smakowało...

Cierpienie, boleść, skarga, żal... i kto tak cierpi? Komitety poparcia partii miłości cierpią! I orszaki rubasznego prezydenta! Kto jak kto, ale oni nie powinni tak cierpieć. Komu jak komu – ale im nie powinno być aż tak źle. Gdzie dowcip, gdzie humor, gdzie radość życia, przecież już od sześciu lat już nie rządzi w Polsce ten straszny PiS! Rządzi miłość, zgoda, uśmiech i pokój! Ludzie, czemu jesteście tacy smutni!

Gdzie się podziała radość? To akurat też wynika z ostatniego ( w sensie najświeższego) Newsweeka. W Częstochowie! Idą pielgrzymki, tłumy otaczają Jasną Górę, ludzie modlą się i nakręcają biznes. Newsweek podlicza, że Jasna Góra zarabia rocznie 200 milionów zlotych... proszę bardzo!

Zamiast jęczeć jak Stuhr, jak Miecugow boleć, zamiast jak Lis załamywać ręce nad nienawiścią – można jasno patrzeć w przyszłość z Jasnej Góry i jeszcze na tej jasności zarobić!!

Ech wy, malkontenci, ech wy nieudaczniki, ech wy, sieroty boże z partii miłości i komitetów jedynie słusznego poparcia!

A może by tak na Jasną Górę?

Janusz Wojciechowski

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook