Jedynie prawda jest ciekawa

Chwedoruk: Słodko-gorzkie sondaże dla PiS

11.04.2017

„Dla PiS to informacja słodko-gorzka. Słodka, bo będzie można postponować Platformę, przypominać różne rzeczy, a gorzka – bo paradoksalnie będzie to opozycja trochę bardzie polityczna” - powiedział na antenie Telewizji Republika prof. Rafał Chwedoruk, politolog, komentując przewagę PO nad Nowoczesną w najnowszych sondażach.

„PiS nadal będzie stabilnym liderem sondaży i to, co najistotniejsze, to nie to, co stało się w obozie rządzącym, bo w każdej ekipie dochodzi do zmian, przetasowań. Domyślamy się, że nastąpią one w tym roku, jeszcze przed wakacjami. To, co najważniejsze, stało się po stronie opozycji” - ocenił Chwedoruk. 

"Należało się spodziewać przewagi PO nad Nowoczesną, ale mało kto się spodziewał, że nastąpi to w tak spektakularny sposób i w tak krótkim czasie. Dla PiS to informacja słodko-gorzka. Słodka, bo będzie można postponować Platformę, przypominać różne rzeczy, a gorzka – bo paradoksalnie będzie to opozycja trochę bardzie polityczna, korzystająca z klasycznego instrumentarium” - podkreślił Chwedoruk. 

„PO skorzystała dzięki wnioskowi o wotum w konfrontacji z Nowoczesną, wobec PiS to nic nie zmieniło” - dodał, oceniając również, że formacja Schetyny zamiast skupiać się na „pogłębieniu polaryzacji”, powinna być bardziej merytoryczna. 

Politolog odniósł się również do kwestii sporu obu stron sceny politycznej wokół oceny katastrofy smoleńskiej. 

„Obie strony trochę funkcjonują obok siebie, w autonomicznych światach. Podjęcie tematu przez PO, konstruowanie bytu symetrycznego, jak działało PiS po katastrofie, powołano zespół parlamentarny - to ma służyć pogłębianiu bipolaryzacji i pokazać, że PO jest główną siłą opozycji w wymiarze także emocjonalnym. To dalsze dezawuowanie Nowoczesnej” - stwierdził Chwedoruk. 

ak/Telewizja Republika 

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook