Jedynie prawda jest ciekawa


Chwedoruk: Słodko-gorzkie sondaże dla PiS

11.04.2017

„Dla PiS to informacja słodko-gorzka. Słodka, bo będzie można postponować Platformę, przypominać różne rzeczy, a gorzka – bo paradoksalnie będzie to opozycja trochę bardzie polityczna” - powiedział na antenie Telewizji Republika prof. Rafał Chwedoruk, politolog, komentując przewagę PO nad Nowoczesną w najnowszych sondażach.

„PiS nadal będzie stabilnym liderem sondaży i to, co najistotniejsze, to nie to, co stało się w obozie rządzącym, bo w każdej ekipie dochodzi do zmian, przetasowań. Domyślamy się, że nastąpią one w tym roku, jeszcze przed wakacjami. To, co najważniejsze, stało się po stronie opozycji” - ocenił Chwedoruk. 

"Należało się spodziewać przewagi PO nad Nowoczesną, ale mało kto się spodziewał, że nastąpi to w tak spektakularny sposób i w tak krótkim czasie. Dla PiS to informacja słodko-gorzka. Słodka, bo będzie można postponować Platformę, przypominać różne rzeczy, a gorzka – bo paradoksalnie będzie to opozycja trochę bardzie polityczna, korzystająca z klasycznego instrumentarium” - podkreślił Chwedoruk. 

„PO skorzystała dzięki wnioskowi o wotum w konfrontacji z Nowoczesną, wobec PiS to nic nie zmieniło” - dodał, oceniając również, że formacja Schetyny zamiast skupiać się na „pogłębieniu polaryzacji”, powinna być bardziej merytoryczna. 

Politolog odniósł się również do kwestii sporu obu stron sceny politycznej wokół oceny katastrofy smoleńskiej. 

„Obie strony trochę funkcjonują obok siebie, w autonomicznych światach. Podjęcie tematu przez PO, konstruowanie bytu symetrycznego, jak działało PiS po katastrofie, powołano zespół parlamentarny - to ma służyć pogłębianiu bipolaryzacji i pokazać, że PO jest główną siłą opozycji w wymiarze także emocjonalnym. To dalsze dezawuowanie Nowoczesnej” - stwierdził Chwedoruk. 

ak/Telewizja Republika 

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook