Jedynie prawda jest ciekawa


Chwedoruk: Duda nie był na meczu dla autopromocji

13.10.2015

"Pojawienie się na meczu jest to jednak dość banalna forma reklamy - nie sądzę, by przyczyniało się do zwiększenia poparcia dla jakiegoś polityka" - powiedział dr Rafał Chwedoruk w rozmowie z Super Expressem, komentując obecność polityków na meczu Polska-Irlandia.

Politolog zauważa, że takie działania nie mają znaczenia w ogólnopolskiej polityce.

"Jedyną korzyścią jest to, że polityk pokazuje, że nie jest obojętny na to, czym żyją obywatele jego kraju, jakie ludowe rozrywki są popularne. Na wynik na szczeblu centralnym nie ma to wielkiego przełożenia."

Zdaniem Chwedoruka promowanie się na sporcie ma większe znaczenie przy wyborach samorządowych.

"Zdecydowanie inaczej jest w polityce lokalnej. Tam samorządowiec, prezydent bądź burmistrz, który wesprze drużynę piłkarską, może liczyć na głosy kilkutysięcznej społeczności kibiców. I odwrotnie - lekceważenie lokalnego sportu odbija się negatywnie na pozycji samorząd" - powiedział politolog i przypomniał odwołanie prezydenta Bytomia, który nie powstrzymał upadku klubu Polonia Bytom." - powiedział.

Rafał Chwedoruk uważa, że obecność Andrzeja Dudy na meczu wynika z jego pasji do futbolu.

"Wydaje się, że Andrzej Duda nie pojawił się na meczu dla autopromocji - piłką nożną faktycznie się interesuje. Co więcej, w jednym z wywiadów przyznał, że Kibicuje Cracovii, co było dość odważną deklaracją. Kraków bowiem jest kibicowski podzielony." - mówi wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.

mly/Super Express

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook