Jedynie prawda jest ciekawa


Chwedoruk: Duda nie był na meczu dla autopromocji

13.10.2015

"Pojawienie się na meczu jest to jednak dość banalna forma reklamy - nie sądzę, by przyczyniało się do zwiększenia poparcia dla jakiegoś polityka" - powiedział dr Rafał Chwedoruk w rozmowie z Super Expressem, komentując obecność polityków na meczu Polska-Irlandia.

Politolog zauważa, że takie działania nie mają znaczenia w ogólnopolskiej polityce.

"Jedyną korzyścią jest to, że polityk pokazuje, że nie jest obojętny na to, czym żyją obywatele jego kraju, jakie ludowe rozrywki są popularne. Na wynik na szczeblu centralnym nie ma to wielkiego przełożenia."

Zdaniem Chwedoruka promowanie się na sporcie ma większe znaczenie przy wyborach samorządowych.

"Zdecydowanie inaczej jest w polityce lokalnej. Tam samorządowiec, prezydent bądź burmistrz, który wesprze drużynę piłkarską, może liczyć na głosy kilkutysięcznej społeczności kibiców. I odwrotnie - lekceważenie lokalnego sportu odbija się negatywnie na pozycji samorząd" - powiedział politolog i przypomniał odwołanie prezydenta Bytomia, który nie powstrzymał upadku klubu Polonia Bytom." - powiedział.

Rafał Chwedoruk uważa, że obecność Andrzeja Dudy na meczu wynika z jego pasji do futbolu.

"Wydaje się, że Andrzej Duda nie pojawił się na meczu dla autopromocji - piłką nożną faktycznie się interesuje. Co więcej, w jednym z wywiadów przyznał, że Kibicuje Cracovii, co było dość odważną deklaracją. Kraków bowiem jest kibicowski podzielony." - mówi wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.

mly/Super Express

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook