Jedynie prawda jest ciekawa


Chuck Norris: islamski ekstremizm jak rak

30.01.2015

„Koniec z uprawianiem semantycznych gier i zabawą w kalambury z islamskim ekstremizmem”.

„Koniec z uprawianiem semantycznych gier i zabawą w kalambury z islamskim ekstremizmem” - grzmi Chuck Norris w liście otwartym do Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Jak informuje portal pch24.pl, znany aktor w dziesięciu punkach wymienia najsłabsze elementy liberalnej polityki rządu Baracka Obamy. Nie podoba mu się m.in. polityczna poprawność, z jaką Biały Dom reaguje na zagrożenie ze strony radykalnych islamistów.

Norris apeluje przede wszystkim o wybór prawdziwego przywódcy w nadchodzących wyborach prezydenckich. Wskazuje też na konieczność zabezpieczenia granic przed nielegalnymi imigrantami. „Niezależnie od tego, jakimi sposobami dokonują się przerzuty tego raka, jakim jest islamski ekstremizm i jak często jego poplecznicy zaatakują zachodnią cywilizację, w Gabinecie Owalnym wciąż pomniejsza się winę islamu poprzez nazywanie światowej wojny z terrorem mianem Międzynarodowej Operacji Prewencyjnej (Overseas Contingency Operation), a samych przeciwników «brutalnymi ekstremistami», a nie «muzułmańskimi ekstremistami»” - pisze gwiazdor.

Według Norrisa mdła polityka zagraniczna Obamy wzmaga siłę i ekspansję radykalnego islamu. W kontekście ostatnich zamachów aktor krytykuje m.in. zwolnienie pięciu niebezpiecznych islamistów z więzienia Guantanamo na Kubie. „Państwo Islamskie, Al-Ka’ida, Boko Haram i tuzin innych radykalnych ugrupowań islamskich zyskał zbyt wiele pola do działania z powodu słabej i jałowej polityki obecnych zarządców Białego Domu” - tłumaczy filmowy Strażnik Texasu.

Wzywa Biały Dom do zaprzestania politycznych gier prowadzonych z islamem. „Jestem zmęczony ignorancją Waszyngtonu, jego unikami i biernością wobec wrogów, tym bardziej, że taką postawą ryzykuje on życie milionów Amerykanów. Jeśli będziemy nadal chować głowę w piasek przed Państwem Islamskim, nasze metropolie staną się kolejnym Paryżem” — przestrzega Chuck Norris.

Ciekawe, czy list Norrisa wywoła jakiś skutek. A może „Strażnik Teksasu” sam zdecyduje się wyruszyć na walkę z radykałami...

ez

[Fot. Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook